Azerbaycan Alışveriş

Azerbaycan Alışveriş

Azerbaycan alışveriş konusunda da oldukça ileri seviyededir. Mağazalar oldukça iyi ve güzel bir yapıdadır. Caddeler boyunca dilediği...

Azerbaycan Alışveriş

Azerbaycan Alışveriş, yaşayacağınız her anın tadı farklı ve eşsiz olduğu gibi herkesin vazgeçilmez tutkusu olan alışverişte bu ülkede bambaşka bir keyiftir. Azerbaycan’da orta tabaka hemen hemen yok denecek kadar azdır. Rusça ’da ‘ticari’ anlamına gelen TARGOVİ Azerbaycan’ın başkenti Bakü’nün en büyük alışveriş bulvarıdır. Bu bulvarda ne kadar uzun vakitler geçirirseniz geçirin asla yorulmayacak ve sıkılmayacaksınız. Yapacağınız alışverişlerin yanı sıra, tadacağınız keyifli ve leziz yemeklerin ya da atıştırmalıkların da sizi bu bulvarda cezbedici bir şekilde tutacağını söyleyebiliriz. Burayı sizin gözünüzde canlandırmak için benzeri bir örnek vermek istersek, tıpkı Beyoğlu ya da Nişantaşı’nda olan alışveriş bulvarlarını düşünebilirsiniz.

Azerbaycan Alışveriş, Azerbaycan’ın her köşesinde Türkiye’nin en seçkin mağazalarının yanı sıra Azerbaycan’ın kendi markalarını hatta dünyanın en ünlü markalarının mağazalarını da rahatlıkla gezebilmeniz mümkün. Azerbaycan’ın alışveriş bulvarları o kadar uzun ki, sıklıkla dinlenme ihtiyacı hissedebilirsiniz. Ama rahat olun, bu ihtiyacınızı giderecek farklı fikirler sizler için düşünülmüş ve çoktan tasarlanmış bile. Çok güzel dizayn edilmiş kilometrelerce uzunlukta olan parklara uğrayıp dinlenmeniz yeterli olacaktır.

Azerbaycan Alışveriş

Azerbaycan Alışveriş

Azerbaycan Öğrencileri Alışveriş

Azerbaycan’da alışveriş tutkusu tüm dünyada olduğu gibi ilk olarak kadınları etkisi altına almış gibi gözükse de ülkeye üniversite okumak için gelmiş bütün öğrenci toplulukları da vakitlerini bu alışveriş bulvarlarında eğlenceli bir şekilde gerçekleştirmektedirler. Alışveriş, eğlence ve lezzet bir arada olunca Azerbaycan öğrenciler için vazgeçilmez bir tercih oluşturmaktadır.

 

Azerbaycan Alışveriş Özellikleri ve Avantajları

Bakü, Azerbaycan’ın başkenti ve popüler bir turizm merkezidir. Hazar Denizi üzerinde yer alır ve Orta Doğu’nun en güzel şehirlerinden biri olarak kabul edilir. Bakü’nün sokakları çeşitli mallar satan dükkanlarla dolu, bu da onu hediyelik eşya alışverişi için harika bir yer haline getiriyor. Alışveriş yapanlar aradıkları her şeyi uygun fiyatlarla bulabilirler.

Bakü’deki dükkanlar, düşük işçilik maliyetleri nedeniyle genellikle diğer büyük şehirlerdeki dükkanlardan çok daha ucuzdur. Birçok dükkan, çalışanların işe gidebilmesi için her gün birkaç saat kapanır. Sonuç olarak, şirketler kar kaybı endişesi duymadan daha düşük ücretler ödeyebilirler. Ayrıca hükümet, düşük gelir seviyeleri nedeniyle gıda ve diğer emtialar için daha düşük fiyatlar belirliyor. Bu, kaliteli malları uygun fiyatlarla satın almayı kolaylaştırır.

Bakü’de çok sayıda müze ve tarihi mekan bulunur, bu nedenle her yıl çok sayıda gezgin şehri ziyaret eder. Bakü’nün simge yapılarının çoğunu görmek isteyen ziyaretçiler için çeşitli operatörler şehirde turlar düzenliyor. Bunlar arasında Kız Kulesi, Khandkhaniya Külliyesi, Askeri Tarih Müzesi ve Gence Halı Fabrikası bulunmaktadır. Her birinin, onu bir kereden fazla görülmeye değer kılan kendine özgü özellikleri vardır. Konaklama yerlerine çok yakın oldukları için pek çoğu da buralara alışveriş yapmaya geliyor.

Bakü, sayısız kanalı ve bahçesi nedeniyle ‘Doğu’nun Venedik’i’ olarak da biliniyor. Cumhuriyet Sarayı, Ağsu Meydanı ve Ulusal Bayrak Meydanı şehrin en ünlü yerlerinden bazılarıdır. Her birinin, tam bir günlük keşfe layık olan ilginç bir tarihi ve mimarisi vardır. Ek olarak, pazarlar doğrudan yerel çiftliklerden taze ürünler, etler ve diğer ürünleri satmaktadır. Doğrudan çiftçilerden satın almak isteyenler için yerel ürünler de makul fiyatlarla mevcuttur.

Bagosors çok sayıda turist ve hem alışveriş yapanlar hem de tarih meraklıları için birçok ilginç mağaza ve site içermektedir. Düşük ücretler, aradığınız ne olursa olsun ucuz ürünleri bulmanızı kolaylaştırır. Ayrıca, yerel pazarlarda başka hiçbir yerde bulamayacağınız birçok lezzet bulacaksınız. Alışveriş yapanlar Bakü’yü ziyaret ederken mükemmel bir deneyim yaşayacaklar!

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!