Azerbaycan Araba Piyasası

Öğrenciler eğitim hayatı boyunca genellikle toplu taşıma kullanmaktadır. Bunun içerisinde otobüs ve metrolar vardır. Ancak bazı öğrenciler kendi...

Azerbaycan Araba Piyasası

Azerbaycan Araba Piyasası, Azerbaycan araba üretiminde gelişmiş ülkelere yakın bir coğrafyada bulunduğundan dolayı ülkede özellikle sıfır araba fiyatlarının yüksek olması beklense de, vergi oranlarındaki düşüklükten ötürü Azerbaycan araba fiyatları oldukça düşüktür. Bu ülkeye okumaya gelen birçok öğrenci ülkeyi rahat bir şekilde gezebilmek için burada ucuz olan ikinci el arabalardan almaktadırlar. Son yıllarda ekonomik ve kaliteli bir eğitim için yurt dışında eğitim almak isteyen öğrencilerin çok büyük bir bölümü Azerbaycan ‘ı tercih etmektedirler.

Ülkenin ekonomik gelir düzeyi ülkemizde aynı düzeylerde olması ve bununla birlikte daha kaliteli bir eğitim sistemine sahip olması öğrencilerin tercih yapmalarını kolaylaştırmaktadır. Başarılı bir gelecek için son yıllarda bu ülkeyi tercih eden kişi sayısı oldukça fazladır. Ülkemizde sahip olduğunu ehliyet Azerbaycan’ da da kullanılabildiğinden dolayı Azerbaycan araba fiyatlarının da ucuz olmasından ötürü çok sayıda öğrenci bu ülkede araba almaktadır.

Ülkenin Para Biriminin Değeri

Ülkenin para birimi dünya borsasında değerli gibi dursa da, alım gücü olarak düşük olduğundan ötürü Türkiye’de normal gelir sahibi olan herkes rahat bir şekilde bu ülkede yaşayabilmektedir. Eğitim ve yaşam kalitesi açısından ileri düzeyde olan bu ülkenin bilinirliği son yıllarda yapılan çalışmalar ile iyice artmaktadır. Özellikle rent a car sektöründe iş adamlarının yoğun yatırımları bulunmaktadır. Ülkeye her sene gelen öğrencilerin bu hizmetten faydalanmaları için bu alanda yoğun çalışmalar yapılmaktadır.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!