Azerbaycan Slayvan Üniversitesi

Azerbaycan Slayvan Üniversitesi

Azerbaycan Slavyan Üniversitesi yine başkent Bakü’de yer alan üniversiteler arasındadır. Bu üniversiteyi tercih edecek kişiler ek olarak...

Azerbaycan Slayvan Üniversitesi

Azerbaycan Slayvan Üniversitesi,

Azerbaycan Slayvan Üniversitesi

Azerbaycan Slayvan Üniversitesi

Hazırlık Eğitimi: 600 Euro Azerice ve Rusça

Uluslararası İlişkiler: 1400 Euro

Tercümünlık: 1400 Euro

Filolöji bölümü: 800 Euro

Gazetecilik: 800 Euro

Yabancı Dil Öğretmenliği: 800 Euro

Yüksek Lisans: 900-1400 Euro

Staj: 1400 Euro

Bölümler

• Azerbaycan Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği

• Yabancı Dil Öğretmenliği ( Alman Dili)

• Yabancı Dil Öğretmenliği (İngiliz Dili) ÖSYM tanıyor

• Yabancı Dil Öğretmenliği ( Rus Dili)  ÖSYM tanıyor

• Yabancı Dil Öğretmenliği ( Fransız Dili)

• İlk Okul Öğretmenliği

• Filoloji bölümü (Azerbaycan Filolojisi)

• Filoloji bölümü (Alman Filolojisi)

• Filoloji bölümü (İngiliz Filolojisi)

• Tercumanlık (Azerbaycanca-İngilizce)

• Tercumanlık (Polonca-Azerbaycanca)

• Tercumanlık (Çekce-Azerbaycanca)

• Gazetecilik

• Bölge Uzmanlığı (Azerbaycan)

• Bölge Uzmanlığı (Rusya)

• Bölge Uzmanlığı ( Türkiye)

• Uluslararası İlişkiler

Azerbaycan Üniversiteleri Kayıt Tarihleri;

Kayıtlar Mayıs ayından Ağustos ayının 15’ine kadar alınmaktadır.
Erken Kayıt Avantajları;
Bize başvurup erken kayıt yaptırdığınız takdirde eğitiminize zamanında başlarsınız ve kontenjan sıkıntısı çekmezsiniz. Bu hususta her üniversitenin prosedürleri farklılık göstermektedir. Bazı üniversiteler Aralık ayının başında ek kontenjan dahilinde öğrenci kabul etmektedir. Ayrıca bazı okullar da Şubat ayında ikinci dönem kayıtları almaktadır. Bu konuda ön bilgi çok önemlidir. Detaylar için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlık ile iletişime geçebilirsiniz.

Azerbaycan Slayvan Okulu

AUA olarak da bilinen Azerbaycan Üniversitesi, Azerbaycan’ın Bakü şehrinde bulunan bir eğitim kurumudur. Dünyanın en eski üniversitelerinden biridir ve Kafkasya bölgesinin en büyükleri arasındadır. Üniversite 13 fakülte, 12 akademik kolej ve bir araştırma merkezinden oluşmaktadır. Kursların çoğu İngilizce olarak sunulur ve tüm akademik programların yüksek lisans seçeneği vardır.

Azerbaycan Üniversitesi dünyanın en eski üniversitelerinden biridir. 1842’de Nasser ed-Din Shah Qajar’ın emriyle öğretmen yetiştirme okulu olarak kuruldu. 1850’de hukuk bölümü ile genel bir seminer oldu. 1859’da okul, İran hükümeti altında II. Ahmet Han Büyük Ruhban Okulu oldu. 1868 yılında, ilahiyat bağımsız bir devlet kurumu haline geldi ve Tahran Üniversitesi olarak yeniden adlandırıldı. İran 1941’de İngiltere’den bağımsızlığını kazandığında, üniversite adını korudu, ancak yeni bir bayrak ve arması kabul etti. Bugün, 50.000’in üzerinde öğrencisi ve 1.200’ün üzerinde öğretim üyesi ile Orta Asya’nın en büyük üniversitelerinden biridir.

Öğrenciler, aralarından seçim yapabilecekleri çok çeşitli kurslara sahiptir. Lisans dersleri, sanat ve beşeri bilimler, sosyal bilimler, ekonomi ve siyaset bilimleri, bilgisayar bilimi ve bilgi teknolojisi, doğa bilimleri, yabancı diller, eğitim ve psikolojiyi içerir. Lisansüstü dersler arasında beşeri bilimler, sosyal bilimler ve hukuk; Uluslararası ilişkiler; Turizm Yönetimi; uluslararası finans; yönetmek; politika Bilimi; Eğitim; ekonomi; yönetmek; gazetecilik; kitlesel iletişim; muhasebe; bankacılık ve Finans; coğrafya; matematik; mühendislik; beden eğitimi ve ulaşım mühendisliği. Ayrıca eğitim yönetimi alanında yüksek lisans derecesi ve beden eğitimi ve spor bilimlerinde doktora derecesi gibi lisansüstü dersler de bulunmaktadır.

Azerbaycan Üniversitesi’nde öğretim üyeleri akademik topluluğa büyük katkıda bulunmaktadır. Öğretim materyalleri için akademik politikalar ve standartlar hakkında karar veren komitelere katılırlar. Ayrıca dersler, eğitimler ve seminerler yoluyla Azerbaycan Üniversitesi’nde öğretim faaliyetlerine öncülük ederler. Son olarak, öğretim üyeleri dersleri için ders kitapları, çalışma kılavuzları ve öğrenciler için çalışma notları gibi ders materyalleri geliştirmekten sorumludur.

2011-2012 istatistiklerine göre AUA, dünya çapında en fazla öğrenci sayısına sahip üniversiteler arasında 7. sırada yer aldı ve Asya’da en çok mezun veren üniversiteler arasında 6. Kurucusu bilginin özgürce paylaşılabileceği ve herkesin faydalanabileceği bir yer yaratmak istedi. Bu hayal, diğer birçok ülkenin aksine kendini mükemmelliğe adamış üniversite personelinin sıkı çalışması sayesinde nihayet gerçekleşti.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!