Azerbaycan Gence Devlet Üniversitesi

Azerbaycan Gence Devlet Üniversitesi

Azerbaycan Gence Devlet Üniversitesi :Üniversite tercihlerinde kafanız karışıyorsa ya da iyi bilgi almak istiyorsanız Eurostar yurtd...

Azerbaycan Gence Devlet Üniversitesi

Azerbaycan Gence Devlet Üniversitesi, 1939 yılında Öğretmen Enstitüsü adıyla 2 yıllık eğitim vermek üzere kurulan bugünün Gence Üniversitesi, eğitim hayatına Fen ve Fizik-Matematik, Tarih, Azerbaycan Dili ve Edebiyatı fakülteleri ile başlamıştır. Takip eden yıllarda Gence Üniversitesi fakülteleri eğitim anlamında büyük oranda gelişirken, Fen Fakültesi de Fen-Coğrafya Fakültesi olarak değişmiştir. Gence Üniversitesi bölümleri öncüsü olarak bilinen enstitü 1949’da kapatılarak, daha nitelikli öğretmenlerin yetişmesi için Gence Devlet Pedagoji Enstitüsü haline gelmiştir. 2000 yılında da enstitü üniversite niteliği kazanmış ve bu nedenle günümüzde Gence üniversitesinde okumak isteyenlerin yoğun talebiyle karşı karşıya kalarak, Gence Üniversitesi Azerbaycan üniversitelerinde eğitim statüsüyle en kaliteli devlet üniversitesi olarak anılmaya başlanmıştır.

Euro star Azerbaycan Eğitim Merkezi tüm öğrencilere; karşılama, danışmanlık, yerleştirme ve kayıt ve daha pek çok hizmet sunarak Gence üniversitesi bölümleri diplomasi sahibi olarak, dünyanın her yerinde kabul gören yurtdışında eğitim sisteminin bir parçası olma imkanı sağlıyor. Azerbaycan üniversiteleri içinde en kaliteli ve en eski devlet okulu olarak modern ve bilimsel araştırmanın gücüne inanan eğitim misyonu ile dikkat çeken Gence Üniversitesi fakülteleri, çağdaş eğitimi ile iş hayatında fark yaratmanızı sağlayacaktır. Gence Üniversitesinde okumak isteyenler için ayrıca yurt seçenekleri de bulunmaktadır.

Azerbaycan Gence Devlet Üniversitesi

Azerbaycan Gence Devlet Üniversitesi

Yurtdışında Azerbaycan’da Okumak

Euro star Azerbaycan Eğitim Merkezi avantajlı, çözüm odaklı, rakipsiz ve güvenilir hizmetleriyle yurtdışında Azerbaycan’da okumak isteyenler “tek yetkili” yurtdışı eğitim merkezi olarak danışmanlık yapmaktadır. Yurtdışında Azerbaycan’da eğitim almak isteyen Türk öğrencilere her zaman avantajlı çözümler sağlayan Euro star Azerbaycan Eğitim Merkezi, farkını ortaya koyarak yurtdışında Türkçe eğitim seçeneği de sunmaktadır. Yurtdışında eğitim için daha fazla beklemeden hemen simdi Euro star Azerbaycan Eğitim Merkezi ile iletişime geçin.

Fakülteler Ve Bölümler

Matematik Fakültesi

İlk olarak 1938 yılında Fizik-Matematik bölümü olarak kurulmuştur. 1994 yılında Bilgisayar bölümü de açılmıştır. Halen “Mühendislik ve Öğretmenlik” olmak üzere iki alanda eğitim yapılmaktadır.

Fakülte bünyesinde 5 bölüm vardır.

Bu bölümler:

• Bilgisayar

• Analitik Matematik

• Uygulamalı Matematik

• Cebir ve Geometri

• Matematik Öğretimi

Fiziki Bilimler Fakültesi

Bu fakülte 1990 yılında kurulmuştur. Fakültede 5 bölüm vardır.

Bölümler:

• Fizik

• Genel Fizik

• Üretim Esasları

 

Azerbaycan Gence Üniversitesi

Azerbaycan hükümeti, halkının kaliteli eğitime erişimini sağlamak için büyük özen göstermiştir. Bunu 2000’li yılların başında birkaç üniversite kurarak yaptılar. En büyüğü, çeşitli çalışma alanlarında 30.000’den fazla öğrenciye eğitim veren Gence Üniversitesi’dir. Üniversite, iyi bir eğitim vermenin yanı sıra bünyesinde bulunan mutfak ve çamaşır yıkama olanaklarıyla öğrencilerinin düzenli fiziksel ihtiyaçlarını karşılamalarına olanak sağlamaktadır.

Hükümetin eğitim ve araştırmayı teşvik etme çabasının bir parçası olarak, ülke 2000’lerin başında birkaç üniversite kurdu. En büyüğü Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de bulunan Gence Üniversitesi’dir. Üniversite hem lisans hem de lisansüstü öğrencileri kabul etmekte ve çeşitli çalışma alanlarında kurslar sunmaktadır. Aynı zamanda bir hukuk, ekonomi ve siyaset bilimi okulu ile dil, beşeri bilimler ve sosyal bilimler bölümlerine sahiptir. Ayrıca Gence Üniversitesi’nde bir tıp fakültesi ve diş hekimliği, veterinerlik ve eczacılık fakülteleri bulunmaktadır.

Okulun akademik ve diğer ihtiyaçlarını karşılamak için hükümet Azerbaycan’ın güney bölgesinde bir üniversite de kurmuştur. Baki’deki yeni üniversite, çeşitli alanlarda lisans ve yüksek lisans dereceleri sunmaktadır. Ayrıca bir veterinerlik bölümü, diş hekimliği ve eczacılık fakülteleri, dil bölümleri ve beş milyonun üzerinde kitap içeren bir kütüphanesi vardır. Bu üniversite aynı zamanda modern eğitim tesislerine, spor alanlarına ve 5000’den fazla kişiyi barındıran bir oditoryuma sahiptir.

Yeni Gence Üniversitesi 15 Eylül 2011’de kapılarını açmıştır. Bakü’nün batı tarafında Sheftalov’da 20 hektarlık bir arazi üzerinde yer almaktadır. sokak. Kampüs arazisinde inşa edilen 53 bina ile kampüsün inşaat maliyeti 256 milyon AZN’dir. Bina yapıları içerisinde derslik ve amfilerin yanı sıra mutfak, yemekhane ve eczaneler de bulunmaktadır. Ayrıca sahne ekipleri için alanı olan 7000 kişilik bir amfi tiyatro bulunmaktadır. Ayrıca üniversite yönetimi için on iki katlı ve 100 kişinin daha konaklayabileceği bir ofis binası bulunmaktadır.

Gence Üniversitesi, hem öğretmenler hem de öğrenciler için birinci sınıf olanaklara sahip Azerbaycan’daki en modern üniversitelerden biridir. Öğrencilerine mükemmel bir eğitimin yanı sıra sitede yaşayan akademisyenler için iyi yaşam koşulları sağlar. 2011’deki açılışından bu yana, WASC (Western Association of Schools & Colleges), ECA (European Accreditation Council) ve ATR (Asian Transformation & Recognition) olmak üzere üç uluslararası kuruluş tarafından akredite edilmiştir. Bu prestijli üniversite, gelecek nesil Azerilerin yüksek öğrenim arayışlarında başarılı olmalarının yolunu kesinlikle açacaktır!

Puanla
[OY: 6 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!