Azerbaycan Gence Devlet Üniversitesi

Üniversite tercihlerinde kafanız karışıyorsa ya da iyi bilgi almak istiyorsanız Eurostar yurtdışı eğitim sizlere her alanda yardımcı olmaktadır..

Azerbaycan Gence Devlet Üniversitesi

Azerbaycan Gence Devlet Üniversitesi, 1939 yılında Öğretmen Enstitüsü adıyla 2 yıllık eğitim vermek üzere kurulan bugünün Gence Üniversitesi, eğitim hayatına Fen ve Fizik-Matematik, Tarih, Azerbaycan Dili ve Edebiyatı fakülteleri ile başlamıştır. Takip eden yıllarda Gence Üniversitesi fakülteleri eğitim anlamında büyük oranda gelişirken, Fen Fakültesi de Fen-Coğrafya Fakültesi olarak değişmiştir. Gence Üniversitesi bölümleri öncüsü olarak bilinen enstitü 1949’da kapatılarak, daha nitelikli öğretmenlerin yetişmesi için Gence Devlet Pedagoji Enstitüsü haline gelmiştir. 2000 yılında da enstitü üniversite niteliği kazanmış ve bu nedenle günümüzde Gence üniversitesinde okumak isteyenlerin yoğun talebiyle karşı karşıya kalarak, Gence Üniversitesi Azerbaycan üniversitelerinde eğitim statüsüyle en kaliteli devlet üniversitesi olarak anılmaya başlanmıştır.

Euro star Azerbaycan Eğitim Merkezi tüm öğrencilere; karşılama, danışmanlık, yerleştirme ve kayıt ve daha pek çok hizmet sunarak Gence üniversitesi bölümleri diplomasi sahibi olarak, dünyanın her yerinde kabul gören yurtdışında eğitim sisteminin bir parçası olma imkanı sağlıyor. Azerbaycan üniversiteleri içinde en kaliteli ve en eski devlet okulu olarak modern ve bilimsel araştırmanın gücüne inanan eğitim misyonu ile dikkat çeken Gence Üniversitesi fakülteleri, çağdaş eğitimi ile iş hayatında fark yaratmanızı sağlayacaktır. Gence Üniversitesinde okumak isteyenler için ayrıca yurt seçenekleri de bulunmaktadır.

Yurtdışında Azerbaycan’da Okumak

Euro star Azerbaycan Eğitim Merkezi avantajlı, çözüm odaklı, rakipsiz ve güvenilir hizmetleriyle yurtdışında Azerbaycan’da okumak isteyenler “tek yetkili” yurtdışı eğitim merkezi olarak danışmanlık yapmaktadır. Yurtdışında Azerbaycan’da eğitim almak isteyen Türk öğrencilere her zaman avantajlı çözümler sağlayan Euro star Azerbaycan Eğitim Merkezi, farkını ortaya koyarak yurtdışında Türkçe eğitim seçeneği de sunmaktadır. Yurtdışında eğitim için daha fazla beklemeden hemen simdi Euro star Azerbaycan Eğitim Merkezi ile iletişime geçin.

Fakülteler Ve Bölümler

Matematik Fakültesi

İlk olarak 1938 yılında Fizik-Matematik bölümü olarak kurulmuştur. 1994 yılında Bilgisayar bölümü de açılmıştır. Halen “Mühendislik ve Öğretmenlik” olmak üzere iki alanda eğitim yapılmaktadır.

Fakülte bünyesinde 5 bölüm vardır.

Bu bölümler:

• Bilgisayar

• Analitik Matematik

• Uygulamalı Matematik

• Cebir ve Geometri

• Matematik Öğretimi

Fiziki Bilimler Fakültesi

Bu fakülte 1990 yılında kurulmuştur. Fakültede 5 bölüm vardır.

Bölümler:

• Fizik

• Genel Fizik

• Üretim Esasları

 

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!