Azerbaycan'da Yeme içme Ucuz Mu ?

Azerbaycan’da Yeme içme Ucuz Mu ?

Eğitim sebebi ile Azerbaycan’a gidenler gündelik yaşamlarını ne şekilde sürdüreceğini de merak etmektedir. Azerbaycan’da yeme içme ucuz mu ?

Azerbaycan’da Yeme içme Ucuz Mu ?

Azerbaycan’da Yeme içme Ucuz Mu ? Ekonomik anlamada para birimi ülkemizin para biriminde daha değerli gözükse de, alım gücü olarak Türk parasına eşit güçte olduğundan ötürü Azerbaycan beslenme masrafları Türkiye’dekiyle aynı miktarlardır. Bu bölgeye okumaya giden öğrencilerin büyük bir bölümünün düşündüğü beslenme masraflarının ülkemizdeki masraflarla aynı miktarlarda seyretmesinin bir diğer nedeni ise, temelde aynı tarz bir mutfağa sahip olmamızdan kaynaklanmaktadır.

 

Azerbaycan ekonomik anlamda bakıldığında para birimi olarak ülkemizden daha güçlü bir paraya sahip gözükse de, alım gücü olarak aynı denkliğe sahip olduğu için burada yaşamayı tercih eden kişiler ülkemizdeki masraflarla aynı masraflara sahip olmaktadırlar. Gelecekte iyi bir mesleğe sahip olmak isteyen üniversite öğrencileri ülkesindeki aynı ekonomik koşullar içerisinde daha kaliteli eğitim alabilmek için burada eğitim görmeyi tercih etmektedir. Jeopolitik konu göz önünde bulundurulduğundan yüz ölçümü olarak küçük ülke grubunda olan Azerbaycan, devlet politikası olarak ekonomide girişimcileri desteklemeye son derece önem vermektedir.

Azerbaycan'da Yeme içme Ucuz Mu ?

Azerbaycan’da Yeme içme Ucuz Mu ?

Türk Restorantları

Azerbaycan’da Yeme içme Ucuz Mu ? Bu durumun sonucu olarak ülkede başarılı ticari düzen bulunmaktadır. Ülkemiz bu iş adamları için yatırım yapmaya son derece müsait bir bölgedir. Bu durumun sonucu olarak son yıllarda ülkemize yatırım yapan Azeri iş adamları bulunmaktadır. Bakü bölgesinde çok sayıda Türk restoranına rastlamak mümkündür. Bu bölge de yaşayan ve Türk mutfağını özleyen gurbetçiler için oldukça kullanışlı olan restoranlarda Türk mutfağının en nadide lezzetlerini bulabilmek mümkündür. Bakü şehrinde yatırımda bulunmuş olan Türk iş adamları sayesinde Türk mutfağının en güzel lezzetleri Bakü’ de sergilenmektedir.

Azerbaycan’da Ucuzluk

Azerbaycan’a seyahat ettiğinizde, ulaşımın nispeten ucuz olduğunu göreceksiniz. Toplu taşıma sistemi iyi organize edilmiş ve kullanımı kolaydır. Ayrıca, toplu taşıma için pahalı tren biletleri veya giriş ücretleri yoktur – biletinizi alın ve gidin! Taksi yolculuğu, toplu taşıma araçlarını kullanmaktan daha pahalıya mal olacak, ancak yine de diğer ülkelere göre daha ucuz. Örneğin, yemek ulaşımdan daha pahalıdır, bu nedenle bu tasarruflar bütçenizi daha da genişletmenize yardımcı olabilir.

Ucuz bir yemek bütçesi planlamak için iyi bir kural, yerel halkın yemek yediği yerde yemek yemektir. Birçok yabancı, otellerinde veya rehberlerinin favori restoranlarında Azerbaycan restoranlarına uğrar. Bu mekanlar uygun saatlere sahipken ve lezzetli yemekler sunarken, yerel restoranlardan çok daha pahalı olabilir. Azerbaycan’dayken, batı seçeneklerine bağlı kalmak yerine otantik Azerbaycan mutfağını aradığınızdan emin olun. Batı baharatları veya tatları kullanılmasa bile Azerbaycan yemeklerinin oldukça lezzetli olduğunu göreceksiniz.

Azerbaycan’ı ziyaret ederken çoğu bütçenin en pahalı kalemi giyimdir. Yerel moda, parlak renkleri ve benzersiz tasarımları ile tanınır. Ne yazık ki, bu onları evde mevcut olanlara kıyasla çok pahalı hale getiriyor. İyi haber şu ki, yeterince dikkatli bakarsanız bazı yerel pazarlarda ve dükkanlarda nispeten ucuz giysiler bulabilirsiniz. Banka hesabınız zarar göreceğinden, her şeyi bir kerede satın alma hatasına düşmeyin!

Çoğu insan Azerbaycan’ı düşündüğünde zenginlik ve lüksü düşünür – ama aynı zamanda ziyaret etmek için uygun fiyatlı bir yer olabilir. bütçe dahilinde. Uluslararası standartlara göre ulaşım ve yemek nispeten ucuzdur; Düşük fiyatlarla yerel modaya yeterince bakmadıkça, giyim çoğu insan için bütçeyi zorlayacak. Azerbaycan’ı ziyaret ederken paranızı ne için harcarsanız harcayın, ancak eğlendiğinizden emin olun!

 

Adres Te. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09
Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!