Azerbaycan Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi

Azerbaycan Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi

Azerbaycan Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi sizlerin yeteneğinizi geliştirmeniz için mükemmel bir alt yapıya sahiptir. Böylece hem eğitim..

Azerbaycan Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi

Azerbaycan Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi

Azerbaycan Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi

Azerbaycan Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi

Öğrenim Ücreti

Eğitim ücreti 500-900 ABD Dolarıdır.

Hazırlık Programı

Hazırlık eğitimi vardır. Hazırlık eğitimi ücreti 450 ABD Dolarıdır.

Yurt imkanı

Üniversitede yurt imkanı vardır. Ücreti aylik 150 ABD Dolarıdır.

Azerbaycan Üniversiteleri Kayıt Tarihleri;

Kayıtlar Mayıs ayından Ağustos ayının 15’ine kadar alınmaktadır.
Erken Kayıt Avantajları;
Bize başvurup erken kayıt yaptırdığınız takdirde eğitiminize zamanında başlarsınız ve kontenjan sıkıntısı çekmezsiniz. Bu hususta her üniversitenin prosedürleri farklılık göstermektedir. Bazı üniversiteler Aralık ayının başında ek kontenjan dahilinde öğrenci kabul etmektedir. Ayrıca bazı okullar da Şubat ayında ikinci dönem kayıtları almaktadır. Bu konuda ön bilgi çok önemlidir. Detaylar için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlık ile iletişime geçebilirsiniz.

Azerbaycan Ressamlık Eğitimi Neden Bu Kadar Önemli?

Resim, sanatsal ifade ve iletişimin ayrılmaz bir parçasıdır. Sanat, farklı kültürler tarafından farklı şekillerde yorumlanabilen ve yorumlanabilen evrensel bir dildir. Sanat, günlük hayatımızın ayrılmaz bir parçasıdır ve resim de dahil olmak üzere birçok sanat biçimine sahibiz. Sanat eğitimi, insanlara yağlı boya, suluboya ve mermer gibi farklı medyaları kullanarak güzel sanat eserleri yaratmayı öğretir. Sanat, fikirleri ve duyguları iletmek için kullanılabilir; bu nedenle, insan kültürünün gelişmesinde esastır.

Azeri’nin başkenti Bakü’deki resim tarihi, üsluptaki bölgesel farklılıklara güzel bir örnektir. Şehir, 1789 yılında İran-Boy Savaşı’na katılan İTC (Azerbaycan Merkezileştirme Komitesi) askerleri tarafından kurulmuştur. Şehir, Umman Kralı Qaboos’un memleketi Baki’nin adının onuruna Bakü olarak adlandırıldı. Bakü’den gelen askerler, şehirde ilk sanat okulunun kurulmasından sorumluydu. Hastane, okul gibi kamu binalarında duvar resimleri yaptılar ve daha sonra tuval üzerine resim yapmaya başladılar. Genel olarak Azerbaycan stili, natüralist bir paletle gerçekçidir. Manzaraları, natürmortları ve portreleri bu tarzda tasvir etme geçmişleri var.

Azeri sanat eğitimi öğrencilere kültürlerini ve kimliklerini yansıtan sanatı nasıl yaratacaklarını öğretir. Resim, Azerbaycan halkının tekstil, hat ve diğer sanat biçimleriyle kültürel olarak kendilerini ifade etme yollarından biridir. Halkın sanat yoluyla öne çıkarmak istedikleri birçok gelenek, görenek ve kültüre sahip zengin bir tarihi vardır. Bu, diğerlerinin yanı sıra doğaya, dine, sosyal refaha ve eşsiz mimarilerine olan sevgilerini tasvir etmeyi içerir. Bu, diğerlerinin yanı sıra doğaya, dine, sosyal refaha ve eşsiz mimarilerine olan sevgilerini tasvir etmeyi içerir.

Azeri geleneklerinde soyuttan gerçekçiye birçok resim stili vardır. Azerbaycan kısmen İranlı bir ülke olduğu için İran’ın Gilan ve Mazandaran eyaletleri gibi diğer bölgeleriyle benzer sanatsal gelenekleri paylaşıyor. Sanat eğitimleri, heykellerin yanı sıra resimlerinden de görülebilen gerçekçiliği vurgular. Giysilerdeki işlemeler, altın işlemeler gibi detaylarla geleneksel kıyafetleri de gerçekçidir. Manzara, natürmort ve portreleri bu tarzda tasvir etme geçmişleri var.

Resim, başlangıcından bu yana Azerbaycan kültürünün şekillenmesinde önemli bir rol oynamıştır; dolayısıyla günlük yaşamlarının ve sanatsal ifadelerinin önemli bir parçasıdır. Bu nedenle, sanat yoluyla vurgulamak istedikleri Azerbaycan kültürü hakkında diğer şeylerin yanı sıra yaratıcılığı geliştirmek için uygun sanatsal teknikleri öğretmek onlar için önemlidir. Duvar resimlerinden kostüm tasarımlarına kadar her şey, stildeki bölgesel farklılıklar konusunda kültürel farkındalığa sahip öğretmenlerden veya sanatçılardan uygun sanatsal yönlendirme ile mümkündür.

 

Adres Te. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09
Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!