Azerbaycan Mekanlar

Azerbaycan Mekanlar

Azerbaycan Mekanlar :Üniversite hayatı boyunca sosyal alanda da varlığınızı göstermek istemeniz oldukça normal bir davranıştır. Sosyalleşm...

Azerbaycan Mekanlar

Azerbaycan Mekanlar, Günümüzde iş konusu ve oluşan iş fırsatları küçükten büyüğe her bireyi yakından ilgilendiren bir konudur. İş yüzünden yaşamını önemli oranda değiştirmek isteyen kişiler dış ülkeler arasında en fazla Azerbaycan’a rağbet göstermektedir. Bunun nedenlerinin başında geleni ise; Azerbaycan halkının Türk halkına çok benziyor olmasıdır. Birçok Türk firmasının iş yaptığı bu ülke iş yönünden de çok önemli bir kitleye sahiptir. Azerbaycan iş imkânları arasında en başta gelen fırsat her ticari araç ile taksicilik yapılabilmesidir. Azerbaycan’da bir yerden bir yere gitmek çok uygun olduğu için bu da önemli bir konudur. Elektrik ve inşaat firmalarının çok fazla çalışmalar yaptığı bu ülke doğalgaz ve petrol konularında da birçok iş fırsatı oluşturmaktadır.

Azerbaycan Mekanlar

Azerbaycan Mekanlar

Azerbaycan İş İmkanları

Ayrıca elverişli topraklara sahip olması nedeniyle de tarım ve hayvancılık ile ilgili iş imkânları da vardır. Azerbaycan iş imkânları arasında tarım ve hayvancılık konusu çok önemli yere sahiptir. Bunun nedeni ise; en başta 30 milyon kümes hayvanını barındırması ve tahıldan tutunda çaya kadar yetiştirmesidir. Ayrıca yılda 5.000 civarında da ipek kozası elde edilen bu şehirde ulaşım kolay olduğu için ithalat ve ihracat çok rahat yapılabilmektedir. Bu durumda Azerbaycan iş imkânlarını ilk sırada getirmektedir. Her yönden ilk sırada olan bu ülke burada yaşamak isteyen turistleri daha fazla kendisine çekmektedir. Siz de Azerbaycan’da çalışmak istiyor aynı zamanda da lüksü yerinde görmek istiyorsanız Azerbaycan iş imkânlarına göz atmalısınız.

 

Azerbaycanın En Güzel Yerleri

Azerbaycan, Ortadoğu’da İran sınırında bulunan bir ülkedir. Adını Türkçede ‘kırmızı’ anlamına gelen Azer’den almıştır. Azerbaycan doğal kaynaklar açısından zengindir ve birçok tarihi mekana ev sahipliği yapmaktadır. Birçok insan güzel manzarasını ve kültürünü görmek için Azerbaycan’ı ziyaret ediyor. Azerbaycan’ın her bölgesinin kaçırılmaması gereken kendine has güzellikleri vardır.

Bakü, Azerbaycan’ın başkenti ve en kalabalık şehridir. Aynı zamanda dünyanın en dinamik şehirlerinden biridir. Bakü, gelişen bir müzik ve sanat kültürünün yanı sıra birçok restoran, kulüp ve alışveriş alanına sahiptir. Bakü, birçok oteli ve insanların seyahat etmesi için toplu taşıma araçlarıyla güvenli bir şehirdir. Bakü ayrıca son zamanlarda varlıklı yabancı sakinler için birkaç lüks apartman binası inşa etmeye başladı. Bakü hızla dünyada yaşamak için en çok arzu edilen yerlerden biri haline geliyor.

Tekeli Tepe, ülkedeki en büyük ve en eski tarihöncesi alanlardan biridir. Azerbaycan’ın en küçük eyaleti olan Bayinigen’in yakınında yer almaktadır. Tekeli Tepe, dünyanın en eski taş şantiyelerinden biridir. Bu siteyi inşa etmek için kullanılan taşlar hala sağlam – 5.000 yıldan daha eski. Bu siteyi inşa etmek için kullanılan taşlar da çok büyük; 3 fitten uzunlar ve 6 inçten kalınlar. Bu devasa taşların gelişmiş aletler ve teknoloji kullanılarak yapılmış olması muhtemeldir. Site ayrıca dünyanın bilinen tek taş arabasını da içeriyor. Bu savaş arabası, üç ayaklı, insan yüzlü, başında boynuzlu at benzeri bir yaratık tasvir eden bir idolün yanında keşfedildi. Bu eserler, arkeologların dünyanın dört bir yanından eski uygarlıkları bir araya getirmelerine izin verdi.

Hazar Denizi, popüler bir turizm ve balıkçılık bölgesidir. Aynı zamanda bölgedeki birçok ülke için önemli bir besin kaynağıdır. Ancak birçok insan bunun dünyanın en büyük göllerinden biri olduğunu bilmiyor. Hazar, aslında her biri kendine özgü ekosistemleri ve vahşi yaşamı olan beş farklı denize bölünmüştür. Bu devasa su kütlesi 10.100 mil karelik bir alana yayılıyor – bu neredeyse İsviçre kadar büyük! Hazar Denizi, beş farklı ülkeyle sınır komşusudur: Azerbaycan, Kazakistan, Rusya, Türkmenistan, Moldova, Romanya ve Polonya.

Azerbaycan’ın her bölgesinin kaçırılmaması gereken kendine has güzellikleri vardır – özellikle Bakü ve Tekeli Tepe! Ayrıca, birkaç uluslararası gezgin, Tekeli Tepe ve Bakü gibi antik yerlerini görmek için Azerbaycan’ı ziyaret ediyor. Hazar Denizi, beş farklı ülke ile sınır komşusu olması ve bölgedeki birçok ülkenin gıda kaynağı olmasının yanı sıra popüler bir balıkçılık alanı olması nedeniyle de çok sayıda turist çekmektedir. İnsanlar bu harika yerleri öğrenene kadar, keşfetmeyi kendimize borçlu olduğumuz bilinmeyen zenginlikler olarak kalacaklar!

 

Adres Te. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09
Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!