Mingeçevir Politeknik Enstitüsü

Mingeçevir Politeknik Enstitüsü

Mingeçevir Politeknik Enstitüsü aynı ismi alan şehrinde yer almaktadır. Bu enstitü mühendislik alanında eğitim almak isteyen kişilere olduk...

Mingeçevir Politeknik Enstitüsü

Mingeçevir Politeknik Enstitüsü

Mingeçevir Politeknik Enstitüsü

Mingeçevir Politeknik Enstitüsü

Azerbaycan’da Enerji bölümü seçimlerinin ilk tercihi olan Mengecedir Politiktik Enstitüsü, 1991 yılında Azerbaycan Bakanlar Kabinesi tarafından alınan kararla Azerbaycan Sanayi Üniversitesi bünyesinde aç ilmiştir. Azerbaycan da enerji bölümü ismi ile eğitim faaliyetlerine başladıktan sonra 1992 yılında ismi Mengecedir Enerji Enstitüsü ve 1993 yılında da Azerbaycan enerji mühendisliği alanında eğitim vermeye başladıktan sonra 1993 yılında da bugünkü ismini almıştır. Ekonomi Yönetim Fakültesi ve Mekanik Fakültesi ile ilgi odağı haline gelen Mengecedir Teknik Enstitüsü bunun haricinde yüksek standartlı eğitimi nedeniyle Azerbaycan’da ekoloji mühendisliği okumak isteyenlerin de öncelikli seçimidir.

Mingeçevir’de iyi planlanmış bir yerleşkeye sahip olan Mengecedir Politiktik Enstitüsü, Azerbaycan’da makine mühendisliği alanında verdiği uluslararası standartlara sahip eğitimiyle de dikkat çekmektedir. Azerbaycanda bilgi teknolojileri programlarının üstün eğitim Avrupa standartlarındaki eğitimiyle Mengecedir Politiktik Enstitüsü, 24 eğitim sınıfı, kabineler, konferans salonu, laboratuvarlar ve çeşitli spor kompleksleriyle son derece geniş imkanlara sahiptir. Azerbaycan’da bilgisayar bilimleri bölümünde okuyan öğrencilere de teknik altyapılı anlamında geniş imkanlar sunan enstitü, Azerbaycan ekonomi yönetimi okuyanlara da çok seçenekli bir eğitim sunmaktadır. Mühendislik ekonomisi ve tüm diğer bölüm öğrencileri, 20 kişilik özel sınıflarda eğitim almakta ve üstün standartlara sahip eğitimleri ile dünyanın her yerinde is sahibi olabilmektedir.

Politeknik, pratik becerileri öğretmeye ve akademik bilgileri gerçek dünyadaki durumlara uygulamaya odaklanan bir lise sonrası kurumdur. Bu şekilde politeknikler, öğrencilere teknik ve bilimsel kariyer için gerekli bilgi ve becerileri sağlar. Azerbaycan Politeknik Üniversitesi (ABPU) böyle bir eğitim kurumudur. 1918 yılında Azerbaycan Demokratik Cumhuriyeti’nin son günlerinde kurulan ABPU, öğrencilere kaliteli eğitim sağlama konusunda uzun bir geçmişe sahiptir.

ABPU’da orta öğretim sonrası eğitim programına “teknik kolej” denir; esasen üniversitelere bir alternatiftirler. Bunun nedeni, politekniklerin lisans derecesi yerine önlisans derecesi vermesidir. Ek olarak, politeknikler lisans veya yüksek lisans derecesi değil, yalnızca sertifika ve diploma verir. Bununla birlikte, birçok işveren, pratik amaçlar için bu derecelerde hala değer görmektedir. ABPU’daki dersler öncelikle mühendislik ve uygulamalı bilimlere odaklanmaktadır. Ancak, öğrenciler ayrıca işletme ve uygulamalı sanatlar ile ilgili dersler alma seçeneğine de sahiptir.

ABPU çok çeşitli lisans ve yüksek lisans dereceleri sunar. Öğrenciler işletme, mühendislik ve uygulamalı bilimlerde lisans derecelerine devam edebilirler. Lisansüstü öğrenciler, uygulamalı bilimler ve mühendislik, işletme yönetimi ve eğitim ile ilgili bir dizi lisans sonrası program arasından seçim yapabilirler. Yüksek lisans programları işletme, eğitim, uygulamalı bilimler, mühendislik ve bilgi teknolojilerini içerir. Doktora programları uygulamalı bilimler, eğitim ve mühendislik alanlarında da mevcuttur. ABPU ayrıca İngilizce dil kursları ve bilgisayar programlama kursları gibi kısa süreli eğitim kursları için sertifikalar sağlar.

A BPU, ulusal ve uluslararası düzeyde akredite edilmiş bir kurumdur. Tüm programları Azerbaycan Eğitim Bakanlığı tarafından akredite edilmiştir. İnşaat Mühendisleri Enstitüsü, Azerbaycan’da mühendis olarak ulusal kayıt gerektiren tüm ABPU programlarını akredite eder. Ayrıca, tüm uluslararası öğrenci ve öğretim üyesi değişim programları, Azerbaycan Bakü’deki Uluslararası Eğitim Derneği tarafından tanınmaktadır. Tüm uluslararası öğrenci başvuruları, ABPU’daki herhangi bir kursa kabul edilmeden önce Ulusal Güvenlik Hizmetleri tarafından güvenlik kontrollerinden geçmelidir.

ABPU, öğrencilerine pratik bilgiler sağlama konusunda kararlı bir şekilde kararlıdır – bu onu diğer eğitim kurumlarından ayıran bir idealdir . Kaliteli eğitime olan bağlılığı, uluslararası öğrenciler için akreditasyon ve güvenlik kontrollerindeki yüksek standartları ile daha da kanıtlanmıştır. Sonuç olarak, ABPU sadece öğretmeyi değil, aynı zamanda öğrencilerini seçtikleri çalışma alanlarında veya kariyer yollarında başarılı olmaları için ihtiyaç duydukları araçlarla donatmayı da amaçlamaktadır.

Mengecedir Politiktik Enstitüsü diploması

Euro star Yurtdışı Eğitim Merkezi anlaşmaları ile sizlere dünya standartlarında eğitim veren Mengecedir Politiktik Enstitüsü diplomasına sahip olma sansı sunmaktadır. Tek yetkili eğitim ofisi olan Euro star; danışmanlık, kayıt, kabul, yerleşim ve daha birçok konuda profesyonel hizmetleri ile bütçe dostu çözümler sunmayı kendine prensip edinmiştir. Sizler de Euro star Yurtdışı Eğitim Merkezi hizmetlerinden faydalanarak Avrupa standartlarında eğitim almak için bizimle irtibata geçin.

Öğrencilere birçok öğrenci kulübüyle kültürel ve mesleki konusunda geniş imkanlar sunan Mengecedir Politiktik Enstitüsü, Özgür Meslektaşlar Birliği Komitesi ve Öğrenci İlmi Cemiyeti gruplarıyla kurulduğu ilk günden beri öğrencilere destek vermektedir.

Azerbaycan Üniversiteleri Kayıt Tarihleri;

Kayıtlar Mayıs ayından Ağustos ayının 15’ine kadar alınmaktadır.
Erken Kayıt Avantajları;
Bize başvurup erken kayıt yaptırdığınız takdirde eğitiminize zamanında başlarsınız ve kontenjan sıkıntısı çekmezsiniz. Bu hususta her üniversitenin prosedürleri farklılık göstermektedir. Bazı üniversiteler Aralık ayının başında ek kontenjan dahilinde öğrenci kabul etmektedir. Ayrıca bazı okullar da Şubat ayında ikinci dönem kayıtları almaktadır. Bu konuda ön bilgi çok önemlidir. Detaylar için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlık ile iletişime geçebilirsiniz.

Fakülteler ve Bölümler

Enerji ve Mekanik Fakültesi

• Ekoloji Mühendisliği

• Makine Mühendisliği

• Isı Enerjisi ve Elektro-enerji Mühendisliği

• Yüzey Ulaşım Araçları Mühendisliği

• Bilgi Teknolojileri ve Sistemleri Mühendisliği

Ekonomi ve Yönetim Fakültesi

• Ekonomi

• Mühendislik Ekonomisi ve Yönetim

• Matematik ve Bilgisayar Bilimleri

 

Adres Te. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09

 

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!