Mingeçevir Politeknik Enstitüsü

Mingeçevir Politeknik Enstitüsü aynı ismi alan şehrinde yer almaktadır. Bu enstitü mühendislik alanında eğitim almak isteyen kişilere oldukça kaliteli..

Mingeçevir Politeknik Enstitüsü

Azerbaycan’da Enerji bölümü seçimlerinin ilk tercihi olan Mengecedir Politiktik Enstitüsü, 1991 yılında Azerbaycan Bakanlar Kabinesi tarafından alınan kararla Azerbaycan Sanayi Üniversitesi bünyesinde aç ilmiştir. Azerbaycan da enerji bölümü ismi ile eğitim faaliyetlerine başladıktan sonra 1992 yılında ismi Mengecedir Enerji Enstitüsü ve 1993 yılında da Azerbaycan enerji mühendisliği alanında eğitim vermeye başladıktan sonra 1993 yılında da bugünkü ismini almıştır. Ekonomi Yönetim Fakültesi ve Mekanik Fakültesi ile ilgi odağı haline gelen Mengecedir Teknik Enstitüsü bunun haricinde yüksek standartlı eğitimi nedeniyle Azerbaycan’da ekoloji mühendisliği okumak isteyenlerin de öncelikli seçimidir.

Mingeçevir’de iyi planlanmış bir yerleşkeye sahip olan Mengecedir Politiktik Enstitüsü, Azerbaycan’da makine mühendisliği alanında verdiği uluslararası standartlara sahip eğitimiyle de dikkat çekmektedir. Azerbaycanda bilgi teknolojileri programlarının üstün eğitim Avrupa standartlarındaki eğitimiyle Mengecedir Politiktik Enstitüsü, 24 eğitim sınıfı, kabineler, konferans salonu, laboratuvarlar ve çeşitli spor kompleksleriyle son derece geniş imkanlara sahiptir. Azerbaycan’da bilgisayar bilimleri bölümünde okuyan öğrencilere de teknik altyapılı anlamında geniş imkanlar sunan enstitü, Azerbaycan ekonomi yönetimi okuyanlara da çok seçenekli bir eğitim sunmaktadır. Mühendislik ekonomisi ve tüm diğer bölüm öğrencileri, 20 kişilik özel sınıflarda eğitim almakta ve üstün standartlara sahip eğitimleri ile dünyanın her yerinde is sahibi olabilmektedir.

Mengecedir Politiktik Enstitüsü diploması

Euro star Yurtdışı Eğitim Merkezi anlaşmaları ile sizlere dünya standartlarında eğitim veren Mengecedir Politiktik Enstitüsü diplomasına sahip olma sansı sunmaktadır. Tek yetkili eğitim ofisi olan Euro star; danışmanlık, kayıt, kabul, yerleşim ve daha birçok konuda profesyonel hizmetleri ile bütçe dostu çözümler sunmayı kendine prensip edinmiştir. Sizler de Euro star Yurtdışı Eğitim Merkezi hizmetlerinden faydalanarak Avrupa standartlarında eğitim almak için bizimle irtibata geçin.

Öğrencilere birçok öğrenci kulübüyle kültürel ve mesleki konusunda geniş imkanlar sunan Mengecedir Politiktik Enstitüsü, Özgür Meslektaşlar Birliği Komitesi ve Öğrenci İlmi Cemiyeti gruplarıyla kurulduğu ilk günden beri öğrencilere destek vermektedir.

Fakülteler ve Bölümler

Enerji ve Mekanik Fakültesi

• Ekoloji Mühendisliği

• Makine Mühendisliği

• Isı Enerjisi ve Elektro-enerji Mühendisliği

• Yüzey Ulaşım Araçları Mühendisliği

• Bilgi Teknolojileri ve Sistemleri Mühendisliği

Ekonomi ve Yönetim Fakültesi

• Ekonomi

• Mühendislik Ekonomisi ve Yönetim

• Matematik ve Bilgisayar Bilimleri

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!