Azerbaycan Havacilik Üniversitesi

Azerbaycan Havacilik Üniversitesi, 15 Haziran 1992’de bagimsizligina kavusan Azerbaycan Cumhuriyeti’nin havacilik sektöründeki yetismis personel..

Azerbaycan Havacilik Üniversitesi

Azerbaycan Havacilik Üniversitesi, 15 Haziran 1992’de bağımsızlığına kavuşan Azerbaycan Cumhuriyeti’nin havacılık sektöründeki yetişmiş personel ihtiyacının karşılanması adına açılan Milli Havacılık Merkezi, Genel Teknik ve Humanitar bilimler üzerine eğitim vermiştir. Azerbaycan’da havacılıkla ilgili olarak üst düzeyde eğitim veren okul bünyesinde, 1993’te Azerbaycan Ülkesinin ilk Hava Ulaşımının İstismarı Fakültesi, Havacılık Özel Ekipmanları ve İngiliz Dili Bölümü kurulmuştur. Azerbaycan Havacılık Üniversitesi, 24 şubat 1994 tarihinde Azerbaycan Bakanlar Kurulu’ndan çıkan kararla resmi olarak açılmıştır.

Azerbaycan Havacilik Üniversitesi olarak 1 fakülte ve 2 ihtisas alanı üzerine eğitim vermeye başlamıştır. Azerbaycan eğitim sistemi dahilinde sunduğu eğitim programlarının içeriğinin daha da geliştirmek adına okul, Bologna Anlaşması kapsamına girmek için birçok gelişim çalışması yapmıştır. Eğitim programlarının düzeyi Azerbaycan sistemi geneli düşünüldüğünde üst seviyede yer alan üniversite ayrıca pek çok uluslararası havacılık programının da üyesidir. Okulun öğretim görevlileri; İstanbul, Venedik, Viyana, Kahire, Budapeste, Barselona ve Prag gibi farklı ülkelerin merkezlerindeki seminerlere katılmaktadır.

Uçak Mühendisliği

Azerbaycan’da mühendislik eğitimi programlarının kalitesini arttırmak için çalışmalarını sürdüren üniversite, uluslararası eğitim konferanslarını da yakından takip etmektedir. Azerbaycan’da uçak mühendisliği alanında verilen eğitimin üst seviyeye çıkarak Azerbaycan Hava Yolları bünyesinde görev alacak bireylerin yetiştirilmesi için çalışmalarsa, hala devam etmektedir. Uluslararası işbirlikleri sayesinde “Mülki Hava Yüksek Eğitim Müessesesi Sertifikası” da layık görülen Azerbaycan Havacılık Üniversitesi, 2010’da yüksek lisans programını da başlatmıştır.

Ayrıca Azerbaycan’da Havacılık Üniversitesi adi altında verdiği eğitim 2008 yılından beri DAK sertifikalıdır. Danışmanlık, kayıt, kabul, karşılama ve yerleşim gibi birçok hizmeti ve uluslararası anlaşmaları ile tek yetkili eğitim merkezi kimliğine sahip olan Euro star Yurtdışı Eğitim Merkezi, Azerbaycan havacılık okumak isteyen öğrencilere kaliteli ve güvenilir çözümlerle hizmet vermektedir. Azerbaycan’da havacılık sektörü ile ilgili yükseköğretim programlarına kayıt yaptırırken kontenjan sorunu yasamamak için Eurostar’in profesyonel ekibiyle iletişime geçin.

Bölümler

• Havacılık Elektroniği

• Yeni Teknolojinin İslenmesi

• Havacılık Mikro elektron Vericileri

• Havacılık ve Uzay Öğretmenliği

• Bilimsel-Teknik ve Yeni Teknolojinin Uygulanması

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!