Azerbaycan Havacılık Üniversitesi

Azerbaycan Havacilik Üniversitesi

Azerbaycan Havacılık Üniversitesi, 15 Haziran 1992’de bagimsizligina kavusan Azerbaycan Cumhuriyeti’nin havacilik sektö...

Azerbaycan Havacılık Üniversitesi

Azerbaycan Havacılık Üniversitesi, 15 Haziran 1992’de bağımsızlığına kavuşan Azerbaycan Cumhuriyeti’nin havacılık sektöründeki yetişmiş personel ihtiyacının karşılanması adına açılan Milli Havacılık Merkezi, Genel Teknik ve Humanitar bilimler üzerine eğitim vermiştir. Azerbaycan’da havacılıkla ilgili olarak üst düzeyde eğitim veren okul bünyesinde, 1993’te Azerbaycan Ülkesinin ilk Hava Ulaşımının İstismarı Fakültesi, Havacılık Özel Ekipmanları ve İngiliz Dili Bölümü kurulmuştur. Azerbaycan Havacılık Üniversitesi, 24 şubat 1994 tarihinde Azerbaycan Bakanlar Kurulu’ndan çıkan kararla resmi olarak açılmıştır.

Azerbaycan Havacilik Üniversitesi olarak 1 fakülte ve 2 ihtisas alanı üzerine eğitim vermeye başlamıştır. Azerbaycan eğitim sistemi dahilinde sunduğu eğitim programlarının içeriğinin daha da geliştirmek adına okul, Bologna Anlaşması kapsamına girmek için birçok gelişim çalışması yapmıştır. Eğitim programlarının düzeyi Azerbaycan sistemi geneli düşünüldüğünde üst seviyede yer alan üniversite ayrıca pek çok uluslararası havacılık programının da üyesidir. Okulun öğretim görevlileri; İstanbul, Venedik, Viyana, Kahire, Budapeste, Barselona ve Prag gibi farklı ülkelerin merkezlerindeki seminerlere katılmaktadır.

Azerbaycan Havacilik Üniversitesi

Azerbaycan Havacilik Üniversitesi

Uçak Mühendisliği

Azerbaycan’da mühendislik eğitimi programlarının kalitesini arttırmak için çalışmalarını sürdüren üniversite, uluslararası eğitim konferanslarını da yakından takip etmektedir. Azerbaycan’da uçak mühendisliği alanında verilen eğitimin üst seviyeye çıkarak Azerbaycan Hava Yolları bünyesinde görev alacak bireylerin yetiştirilmesi için çalışmalarsa, hala devam etmektedir. Uluslararası işbirlikleri sayesinde “Mülki Hava Yüksek Eğitim Müessesesi Sertifikası” da layık görülen Azerbaycan Havacılık Üniversitesi, 2010’da yüksek lisans programını da başlatmıştır.

Ayrıca Azerbaycan’da Havacılık Üniversitesi adi altında verdiği eğitim 2008 yılından beri DAK sertifikalıdır. Danışmanlık, kayıt, kabul, karşılama ve yerleşim gibi birçok hizmeti ve uluslararası anlaşmaları ile tek yetkili eğitim merkezi kimliğine sahip olan Euro star Yurtdışı Eğitim Merkezi, Azerbaycan havacılık okumak isteyen öğrencilere kaliteli ve güvenilir çözümlerle hizmet vermektedir. Azerbaycan’da havacılık sektörü ile ilgili yükseköğretim programlarına kayıt yaptırırken kontenjan sorunu yasamamak için Eurostar’in profesyonel ekibiyle iletişime geçin.

Bölümler

• Havacılık Elektroniği

• Yeni Teknolojinin İslenmesi

• Havacılık Mikro elektron Vericileri

• Havacılık ve Uzay Öğretmenliği

• Bilimsel-Teknik ve Yeni Teknolojinin Uygulanması

Azerbaycan Üniversiteleri Kayıt Tarihleri;

Kayıtlar Mayıs ayından Ağustos ayının 15’ine kadar alınmaktadır.
Erken Kayıt Avantajları;
Bize başvurup erken kayıt yaptırdığınız takdirde eğitiminize zamanında başlarsınız ve kontenjan sıkıntısı çekmezsiniz. Bu hususta her üniversitenin prosedürleri farklılık göstermektedir. Bazı üniversiteler Aralık ayının başında ek kontenjan dahilinde öğrenci kabul etmektedir. Ayrıca bazı okullar da Şubat ayında ikinci dönem kayıtları almaktadır. Bu konuda ön bilgi çok önemlidir. Detaylar için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlık ile iletişime geçebilirsiniz.

Azerbaycan Havacılık Üniversitesi

Havacılık üniversiteleri, havacılık ve havacılığın geliştirilmesi ve işletilmesi için gerekli personele eğitim veren uzmanlaşmış yüksek öğretim kurumlarıdır. Bu enstitüler en modern eğitim sistemleri olarak dünya çapında ilgi görmüştür. Diğer ülkelerle karşılaştırıldığında, Azerbaycan’daki havacılık üniversiteleri dünyanın en iyileri arasındadır.

‘Havacılık’ adı iki Yunanca kelimeden türetilen birleşik bir kelimedir: ‘avi’- ‘kuş’ ve ‘tres-‘ anlamına gelir. ‘seyahat’ anlamına gelir. Dolayısıyla havacılık, hava yoluyla seyahat anlamına gelir. Havacılık aynı zamanda bu amaçla kullanılan deniz veya hava motorları, makineleri ve aletlerini de ifade eder. Wright kardeşlerin ilk kez uçtuğu 1930’dan beri havacılık toplumun ayrılmaz bir parçası haline geldi. Havacılığın sayısız kullanımı ve uygulaması vardır. Örneğin, hava postası 20. yüzyılda iletişim ve ulaşımda devrim yarattı. Havayolları dünyanın her yerine yolcu taşır ve seyahati herkes için daha erişilebilir hale getirir. Ayrıca jet motorları, tehlikeli ortamlara girebilen ve önemli malzemeleri uzak yerlere ulaştırabilen jet uçaklarını hareket ettirir. Bu nedenle havacılık, teknolojik gelişmeler nedeniyle modern yaşam için gereklidir.

Uçak mühendisliği, en modern çalışma alanlarından biri olduğu için Azerbaycan havacılık üniversitelerinde en popüler konulardan biridir. Mühendisler becerilerini, uçak taşımacılığı veya uçuş için kullanılan makineler olan uçakları tasarlamak ve inşa etmek için kullanırlar. İşverenler, uçak yapım ilkeleri ve tasarım algoritmaları hakkında sağlam bir anlayışa sahip oldukları için genellikle havacılık kolejlerinden mezun olanları işe alır. Havacılık, teknolojik gelişimi ve küresel erişilebilirliği nedeniyle hızla büyüyen bir alandır. tostats24x7.com’a göre, uçak pilotlarına yönelik küresel talep 2024 yılına kadar yüzde 17 artacak. Yüksek sayıda kalifiye işçi üretmenin yanı sıra, havacılık üniversiteleri Azerbaycan’ın havacılık teknolojisi ve ulaşımda dünya lideri statüsünü korumasına yardımcı oluyor.

İlk Azerbaijonaero Üniversitesi (AZEU), MIT’nin AeroAstro departmanı ve Bakü Havacılık Koleji’nin (BAC) desteğiyle Azerbaycan Hükümeti’nin girişimiyle 2011 yılında kapılarını açmıştır. Kolej, çevrimiçi başvuru süreci aracılığıyla dünyanın her yerinden öğrencileri işe almaktadır. Öğrenciler, AZEU’ya kaydolmadan önce en az bir lisans derecesini tamamlamalıdır. Uluslararası öğrenciler, giriş sınavlarını geçtikten sonra, derecelerini bitirmek için eve dönmeden önce üç ay boyunca AZEU’daki derslere katılırlar. AZEU’da geçirdikleri süre boyunca öğrenciler, Havacılık Teknik Dereceleri ile Aero-mekanik ve Uçuş Güvenliği Yönetimi kurslarında en son teknoloji eğitim alırlar. Öğrenciler, eğitimlerini tamamladıktan sonra doğrudan AZEVIA’nın ortak şirketlerine veya Havacılık derecesine sahip üniversitelere kendi alanlarında istihdam olanakları için başvurabilirler.

2013 yılında kapılarını açtığından bu yana, AZEVIA devlet fonları ve isteyen şirketlerden özel bağışlar sayesinde hızla büyümüştür. nitelikli çalışanlar. Kolej, sivil havacılık yönetimi, askeri havacılık yönetimi ve havacılık mühendisliği alanlarında yönetim bilgi sistemleri, yapısal mekanik ve aerodinamik simülasyon yazılımı geliştirme alanlarında lisans dereceleri sunmaktadır. Devlet finansmanı sayesinde AZEVIA ayrıca hava trafik kontrol sistemleri, uçuş simülasyon yazılımı ve bir havaalanı radar sistemi gibi en son teknolojiye sahiptir. Havacılık yöneticileri, dünya çapında konuşlanmış çok uluslu personeli içeren hava askeri muharebe görevlerinde yer alan havayolları veya askeri üsler gibi büyük organizasyonları yönetme konusundaki kapsamlı eğitimleri nedeniyle AZEVIA mezunlarını seçmektedir.

Küreselleşen seyahat her geçen gün daha kolay hale geldikçe, bu nedenle hızla büyüyen bu sanayi sektöründe ihtiyaç duyulan vasıflı işçileri geliştirmeye yardımcı olan Azerbaycan’ın trend belirleyen havacılık üniversitesi sistemini yapıyor. Havacılık mühendisleri, yeni pilotlar yetiştirmenin ve havayollarının filolarını yönetmenin yanı sıra, uzay bilimcileri ile birlikte üniversite mezunları tarafından geliştirilen uçan araçları kullanarak uzay araştırmaları veya savunma üretim tesisleri gibi diğer teknolojik alanlara da katkıda bulunuyor. Esasen, Azerbaycan’ın havacılık üniversite sistemi, bunun gibi yetkin insan gücü geliştirme programları aracılığıyla eğitim ve teknolojik ilerlemede yeni trendlere öncülük etmekle ilgilenen diğer ülkeler için bir örnek teşkil ediyor!

 

Adres Te. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09
Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!