Azerbaycanda Turizm

Azerbaycan’da turizm oldukça yoğun bir şekilde sağlanmaktadır. Tarihi serüvenleri ve mimari yapıları düşünüldüğünde pek çok ulus tarafından ziyarete..

Azerbaycanda Turizm

Azerbaycanda Turizm, Günümüz dünyasında ülkelerin ekonomik gelişimi için neredeyse sanayi kadar önemli konumda olan turizm ülke bütçelerine çok ciddi yapabilmekte. Azerbaycan için de turizm ülke gelişimi için önemli bir noktada ve her geçen gün yapılan turizm yatırımlarıyla bu ülkede tatil yapacaklara, seyahat edeceklere çok çeşitli imkanlar sağlamakta.86 bin metre kara yüz ölçümüyle Kafkasya’nın en büyük ülkelerinden olan Azerbaycan’da geniş bir coğrafyada akan ırmaklar, Azerbaycan’ın yeşil tabiatında yer alan Gök-Göl, Maral Gölü, Gobustan çamur volkanları, Bakü ve Nabran bölgelerinde bulunan kumlu çimenlikler bu doğayla içiçe geçmiş ülkenin en önemli turizm noktalarının başında gelmektedir.

Azerbaycan’a seyahat edeceklerin dikkatini çeken en önemli noktalardan birisi de ülkede yetişen 4.500 çeşit bitkinin yarattığı doğa turizmi. Azerbaycan’ın zengin florası ve bu yeşil doğada yaşayan 15 binden fazla hayvan türüyle eşsiz bir tabiat merkezidir. Ayrıca Hazar Denizi’ne olan 825 km kıyısıyla bu bu kıyılarda yer alan tatil noktalarıyla deniz tatili için de eşsiz bir imkan sunmaktadır. Azerbaycan doğası dışında binlerce yıla uzanan geçmişiyle de tarih turizmi için dünya üzerinde ki ender tarih turizmi destinasyonlarından birisidir.

Tarihi Mimarilerin Önemi

Azerbaycan toprakları içerisinde 6 binden fazla tarihi mimarı anıtlar bulunmakta ve bu anıtlar her yıl ülke turizmine milyonlarca turist çekmektedir. Dünyanın en bilinen tarihi yolu olan Büyük İpek Yolu da Azerbaycan topraklarından geçmektedir. Tüm bu doğa ve tarihi değerleriyle Azerbaycan dünya turizminde en çok tercih edilen ülkelerin başında gelmektedir.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!