Azerbaycan Ögretmenlik Enstitüsü

Azerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü

Azerbaycan Ögretmenlik Enstitüsü :Öğretmenlik her daim kutsal bir meslek olarak kabul edilmektedir. Geleceğe ışık tutan nesiller yetiştirme..

Azerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü

Azerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü Hakkında

Azerbaycan Ögretmenlik Enstitüsü

Azerbaycan Ögretmenlik Enstitüsü

Azerbaycan Ögretmenlik Enstitüsü ,programları eğitiminin daha kaliteli bir hale gelmesi ve yeni ilköğretim öğretmeni kadroları açılması için Haydar Aliyev’in talimatlarıyla 2000’de açılan Azerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü(AMI), nitelikli öğretmenler yetişmesini sağlayan eğitim faaliyetlerine Bakü Ana Enstitü’nde başlamıştır.

Azerbaycanda öğretmenlik eğitimiyle uluslararası platformda dikkatleri üzerine çene Azerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü, sunduğu lisans, yüksek lisans, doktora ve ihtisas geliştirme programlarına 1929’da başlamıştır. Azerbaycan Öğretmenlik Üniversitesi kaydı için kontenjan sıkıntısı yasaman kolay bir şekilde eğitim almanızı sağlayan yurtdışı eğitimin tek yetkili ve en güvenilir ofisi Eurostar, yurtdışı üniversitelerle yaptığı anlaşmaları sayesinde en avantajlı çözümleri sunmakta ve kolay bir biçimde yüksek öğretim almanızı sağlamaktadır.

Azerbaycan üniversiteleri ile anlaşmaları sayesinde en avantajlı çözümleri en kaliteli hizmet ile sağlayan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi, Azerbaycan üniversiteleri ile iş hayatına bir adim önde başlamanıza yardımcı olmaktadır. Azerbaycanda üniversiteler ve eğitim programları hakkında profesyonel ekibiyle geniş bilgi sahibi olan Eurostar danışmanlık, yerleştirme, karşılama ve kayıt gibi hizmetleriyle Azerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü diplomasıyla dünyanın her yerinde kariyer yapabilme imkanı sunmaktadır.

Azerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü; Salyan, Þamaxi, Qazax, Agcebedi, Sumqayit, Celilabad, Gence, Quba, Mingeçevir, Þeki ve Zaqatala şehirlerinde toplam 11 şubesiyle 11 senelik eğitim verecek öğretmenlere eğitim vermektedir.

Bölümler;

• Tarih

• Matematik

• Coğrafya

• Fizik

• Psikoloji

• Pedagoji

• Azerbaycan Dili ve Edebiyatı

• Okul öncesi öğretmenliği

• Sınıf öğretmenliği

 

Azerbaycan’da Yaşayan Öğrencilerin En Büyük Avantajları Neler?

Azerbaycan, Kafkas bölgesinde çok çeşitli kültür ve tarihe sahip bir ülkedir. Avrasya Birliği üyesidir ve gayri safi yurtiçi hasıla açısından 88. sıradadır. Birçok uluslararası üniversitenin Azerbaycan’da üsleri vardır ve vatandaşları ana dillerini kaybetmeden yurtdışında eğitim görme şansına sahiptir. Ayrıca, Azerbaycan’da yabancılara kısa kurslar sunan birçok uluslararası üniversite bulunmaktadır. Ülkenin zengin petrol kaynakları, kendisini iş ve eğitim için uluslararası bir merkez haline getirmesine izin verdi.

Azerbaycan’da yurtdışında eğitim almayı seçen öğrenciler için çok sayıda akademik ve profesyonel seçenek var. Ülkede, birçoğu dünya çapında ilk 100 arasında yer alan birçok kolej ve üniversite bulunmaktadır. Bu, öğrencilerin bir seçim yapmadan önce üniversiteleri yakınlıklarına, kalitelerine ve akreditasyon standartlarına göre araştırmalarına olanak tanır. Ek olarak, ülkenin çok iyi bir internet bağlantısına sahip olması, öğrencilerin yurtdışında staj aramasını ve başvurmasını kolaylaştırıyor. Bu, öğrencilerin mezun olduktan sonra iş bulmalarına yardımcı olacak iş deneyimi kazanırken döviz kazanmalarını sağlar.

Azerbaycan, Avrupa ve Asya’nın diğer büyük şehirlerine kıyasla öğrenci olarak yaşamak için nispeten uygun bir yer. Avrupa ve Asya’daki diğer büyük şehirlere kıyasla yaşam maliyeti düşüktür. Ayrıca, şehir merkezlerinde öğrencilerin yararlanabileceği çok sayıda ucuz restoran ve market bulunmaktadır. İthalat tarifeleri nedeniyle gıda maliyetlerinin düşük olması, öğrencilerin ders çalışırken yemek yemelerini kolaylaştırıyor. Ayrıca öğrencilerin okurken yaşayacakları bir yer bulmalarını sağlayan çok sayıda ucuz konaklama seçeneği de bulunmaktadır.

Azerbaycan’da öğrencilerin birçok sosyal seçeneği vardır. Azerbaycan’da yaşayan her yaştan ve milletten öğrencilere açık birçok sosyal kulüp bulunmaktadır. Bu kulüpler öğrencilere dünyanın her yerinden arkadaşlar edinme ve okurken sosyal becerilerini geliştirme fırsatı sunar. Üniversite tarafından düzenlenen kültür şenlikleri, üniversite bölümlerinin düzenlediği skeç gösterileri gibi birçok sosyal etkinlik de düzenlenmektedir. Bu etkinlikler hem öğrenciler hem de yerel halk için ücretsiz eğlence sağlar ve herkesin üniversite etkinliklerinde eğlenceli etkinliklere katılma fırsatı verir.

Yurtdışında Azerbaycan’da eğitim almayı seçen öğrenciler, bu ülkeyi bir tatil için seçtiklerinde birçok değerli eğitim fırsatı elde ederler. Eğitim. Düşük yaşam maliyetleri, öğrencilerin para endişesi duymadan çalışmalarına odaklanmalarını kolaylaştırır ve sosyal etkinlikler, öğrencilerin dünyanın her yerinden insanlarla anlamlı arkadaşlıklar kurmasına olanak tanır. Yurtdışında okumak veya çalışmakla ilgilenen herkes, Azerbaycan’ı hedeflerine ulaşmak için ciddi bir yer olarak görmelidir.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!