Azerbaycan Ögretmenlik Enstitüsü

Öğretmenlik her daim kutsal bir meslek olarak kabul edilmektedir. Geleceğe ışık tutan nesiller yetiştirmek isteyen kişiler öğretmenlik bölümünü tercih..

Azerbaycan Ögretmenlik Enstitüsü

Azerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü Hakkında

Azerbaycan Ögretmenlik Enstitüsü ,programları eğitiminin daha kaliteli bir hale gelmesi ve yeni ilköğretim öğretmeni kadroları açılması için Haydar Aliyev’in talimatlarıyla 2000’de açılan Azerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü(AMI), nitelikli öğretmenler yetişmesini sağlayan eğitim faaliyetlerine Bakü Ana Enstitü’nde başlamıştır.

Azerbaycanda öğretmenlik eğitimiyle uluslararası platformda dikkatleri üzerine çene Azerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü, sunduğu lisans, yüksek lisans, doktora ve ihtisas geliştirme programlarına 1929’da başlamıştır. Azerbaycan Öğretmenlik Üniversitesi kaydı için kontenjan sıkıntısı yasaman kolay bir şekilde eğitim almanızı sağlayan yurtdışı eğitimin tek yetkili ve en güvenilir ofisi Eurostar, yurtdışı üniversitelerle yaptığı anlaşmaları sayesinde en avantajlı çözümleri sunmakta ve kolay bir biçimde yüksek öğretim almanızı sağlamaktadır.

Azerbaycan üniversiteleri ile anlaşmaları sayesinde en avantajlı çözümleri en kaliteli hizmet ile sağlayan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi, Azerbaycan üniversiteleri ile iş hayatına bir adim önde başlamanıza yardımcı olmaktadır. Azerbaycanda üniversiteler ve eğitim programları hakkında profesyonel ekibiyle geniş bilgi sahibi olan Eurostar danışmanlık, yerleştirme, karşılama ve kayıt gibi hizmetleriyle Azerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü diplomasıyla dünyanın her yerinde kariyer yapabilme imkanı sunmaktadır.

Azerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü; Salyan, Þamaxi, Qazax, Agcebedi, Sumqayit, Celilabad, Gence, Quba, Mingeçevir, Þeki ve Zaqatala şehirlerinde toplam 11 şubesiyle 11 senelik eğitim verecek öğretmenlere eğitim vermektedir.

Bölümler;

• Tarih

• Matematik

• Coğrafya

• Fizik

• Psikoloji

• Pedagoji

• Azerbaycan Dili ve Edebiyatı

• Okul öncesi öğretmenliği

• Sınıf öğretmenliği

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!