Azerbaycan Binegedi

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’dür. Ve başkentte bölgeler bulunmaktadır ve birtakım isimlerle anılmaktadır. Azerbaycan Binegedi de başkentte bulunan bir..

Azerbaycan Binegedi

Azerbaycan Binegedi, Azerbaycan cumhuriyeti her bölge ve kentinde büyük gelişmeler yapmış, yaptığı gelişmeleri halkın yaşam kalitesini ve standartlarını yükseltmeye amaçlamış bir Kafkas ülkesidir. Kafkas’ların incisi olan Azerbaycan içinde Bakü aynı şekilde ülkenin incisidir. Azerbaycan Cumhuriyeti’nin en büyük şehri ve aynı zamanda başkenti olma özelliğine sahip olan Bakü de kendi içinde bölgelere ayrılmaktadır. Bakü kendi merkezi sistemini oluşturmakla kalmayıp, bölündüğü bölgeler içinde tek başlarına bir merkezicilik oluşturmaları adına çeşitli proje ve çalışmalar sürdürmektedir.

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’nün bölgelerinden biri de Binegedi bölgesidir. Bu bölge 17 km2’lik toplam bir alana sahip olan, eski ismi ise Kirov olan bir sahadır. Yapılan son araştırmalarda bölge nüfusunun 238.000 kişi olduğu kayıtlara geçmiştir. Bu kayıtların tarihi 13 Nisan 2009’dur. Bakü’nün üst düzey idari birimlerinin bulunduğu bu bölgede ticaret, spor ve turizm merkezleri ağırlıklı olarak faaliyetlerini göstermektedir.

Genç Nüfusun Tercihi

Özellikle genç nüfusunun yaşam alanı olarak tercih ettiği bu bölgede hem Bakü’ye olan yakınlığıyla, hem kendi içerisinde yaratmış olduğu merkezi sistemiyle gözde olmayı başarmıştır. Yurt dışı eğitimlerini Azerbaycan gibi gelişmiş ve gelişimlerine dev adımlarla devam eden bir ülke topraklarında gerçekleştiren ya da henüz gerçekleştirmeyi planlayan tüm genç nüfus için tercihleri konusunda ne kadar başarılı oldukları görülmektedir. Bu ülke tüm sadece Kafkas’ların değil doğanın bahsetmiş olduğu cömertlikleriyle, harmanlanmış modernizmiyle gözde ülkeler arasındadır.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!