Azerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü

Azerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü

Azerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü başkent Bakü’de yer almaktadır. Asıl enstitü içerisinde yer alan bu kurum oldukça iyi bir yapıya ve ...

Azerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü

Azerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü

Azerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü

Azerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü

Azerbaycan Cumhuriyeti, Kafkasya’nın kalbinde, Hazar Denizi kıyısında yer almaktadır. Eski bir Sovyet cumhuriyetidir ve başkenti Bakü’dür. Bakü aynı zamanda nüfusu bir milyonu aşan Azerbaycan’ın en büyük şehridir. Cumhuriyetin mottosu ‘Eğitim çıkış yolumuzdur’. Yeni öğretmenler yetiştirmek için 1948’de Azerbaycan’da ilk öğretim enstitüsünü kurdular.

Azerbaycan’daki ilk öğretim enstitüsü, ilkokul ve ortaokullar ile yetişkin eğitim kursları için öğretmenler sağladı. Okul Azerice ve İngilizce dilleri, matematik, bilim, teknoloji, tarih ve coğrafya dersleri veriyordu. Ayrıca bir beden eğitimi bölümü ve on iki bini aşan kitaptan oluşan bir kütüphane vardı. Enstitüdeki öğretmenler, pedagoji alanında lisans derecesi aldı ve enstitüde öğretmenlik yapmadan önce en az altı yıl eğitim aldı. Bu, mezun olmadan önce yüksek düzeyde öğretme yeterliliğine ve yeterliliğine sahip olmalarını sağladı.

Enstitüdeki eğitmenler iyi eğitimli ve deneyimlidir. Kadroya katılmadan önce öğretmen olarak en az altı yıllık pratik deneyime sahip bir pedagoji lisans programını tamamlamışlar. Enstitüde çalıştıkları süre içerisinde de aylık maaş ödemeleri almaktadırlar. Enstitüde görev yapan öğretim elemanlarının yemek yiyebilecekleri kantinler de bulunmaktadır. Her eğitmenin, ekipmanını depolamak için bir masa, sandalye, lamba ve kitaplık içeren bir ofisi vardır.

Ülkenin ilk eğitim enstitüsündeki eğitmenler, yüksek eğitimli ve deneyimli profesyonellerdir. Öğretmen olarak birkaç yıllık pratik deneyime sahip saygın bir pedagoji lisans programı tamamladılar. Eğitimleri, her seviyede öğretilen her konu alanında öğretmen kalitesi için yüksek standartlar sağlar. Esasen, bu şekilde mükemmel bir öğretmen olursunuz!

Azerbaycan Üniversiteleri Kayıt Tarihleri;

Kayıtlar Mayıs ayından Ağustos ayının 15’ine kadar alınmaktadır.
Erken Kayıt Avantajları;
Bize başvurup erken kayıt yaptırdığınız takdirde eğitiminize zamanında başlarsınız ve kontenjan sıkıntısı çekmezsiniz. Bu hususta her üniversitenin prosedürleri farklılık göstermektedir. Bazı üniversiteler Aralık ayının başında ek kontenjan dahilinde öğrenci kabul etmektedir. Ayrıca bazı okullar da Şubat ayında ikinci dönem kayıtları almaktadır. Bu konuda ön bilgi çok önemlidir. Detaylar için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlık ile iletişime geçebilirsiniz.

Azerbaycan ve Yurtdışı Kapasiteli Öğretim

Yurtdışından birçok insan Azerbaycan’ın petrol zengini bir ülke olduğunu düşünüyor. Aslında Azerbaycan zengin bir kültüre sahip bağımsız bir millettir. Ülkenin en büyük endüstrilerinden biri eğitimdir ve bilim ve teknoloji alanında üstündür. Hükümet eğitime çok önem veriyor ve vatandaşlarına mümkün olan en iyi eğitimi veriyor.

Azerbaycan’da eğitim bölgedeki diğer ülkelere göre çok iyi. Ülke, bütçesinin çoğunu eğitime, özellikle de öğretmen maaşlarına ayırıyor. Öğretmenler, öğrencilerin başarılı olmalarına yardımcı olmak için derslerinde matematik ve fen kullanır. Ayrıca, konularının aktif kalmasına yardımcı olmak için tabletlerinde eğitim uygulamaları kullanırlar. Bu, sınav puanlarına ve tüm öğrenciler için daha iyi bir öğrenme ortamı yaratmaya yardımcı olur.

Azerbaycan’da eğitimi bölgedeki diğerlerinden ayıran bir diğer şey, öğretmenlerin sınıflarını oluşturmak için ne kadar özgür olmaları gerektiğidir. Çoğu sınıf ulusal müfredatı takip eder, ancak öğretmenler isterlerse sınıflarına ekstra etkinlikler ekleyebilirler. Bu, öğrenci yaratıcılığına izin verir ve tüm öğrencilerin öğrenmesine yardımcı olur. Ayrıca, öğretmenlere kendileri ve öğrencileri için daha zor olan konulara odaklanmaları için daha fazla zaman verir. Dersleri ilgili herkes için daha etkili ve eğlenceli hale getirir.

Eğitim, ülke ekonomisinde de önemli bir rol oynar. Öğrenciler iş fırsatlarını öğrenir ve hangi alanların kendilerini en çok ilgilendirdiğine karar verir. Bu, liseden mezun olan kişilerin nasıl iş başvurusunda bulunacaklarını bildikleri ve eğitim seviyelerine uygun işleri seçtikleri için ülke ekonomisinin büyümesine yardımcı olur. Ek olarak, öğretmenliğe giden insanlar, diğer alanlardakilerden çok daha fazla kazanma eğilimindedir. Bunun nedeni, öğretmenlerin diğer işlere kıyasla ne kadar yüksek maaş skalasına göre daha iyi ücret almasıdır.

Azeri çocukları sadece mükemmel eğitim almakla kalmaz, aynı zamanda öğretmenlerinin öğrencilerine ders anlatırken çok fazla özgürlük ve sorumluluğu vardır. Öğretmenler, sahip oldukları özgürlük sayesinde matematik ve fen bilimlerini derslerinde etkin bir şekilde kullanırlar. Ayrıca, ülke ekonomisi, vatandaşlarının eğitiminden faydalandığı gibi, iyi eğitimli vatandaşlar için de birçok iş olanağına sahiptir. Azerbaycan’da eğitimle uğraşan herkes övgüyü hak ediyor!

 

Adres Te. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09
Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!