Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi

Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi

Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi :Günümüz dünyasında artık tüm gelişmeler teknolojik taban üzerinden sağlanmaktadır. Teknoloji ile alaka...

Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi

Genel Bilgi:

Azerbaycan’da eğitimin daha kaliteli bir hale gelmesi için yapılan değişim faaliyetleri sonucunda 2000 yılında Bakanlar Kurulu kararıyla Azerbaycan Teknoloji Enstitüsü, statü değiştirerek Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi haline gelmiştir. Krasnodar Politeknik, Azerbaycan Politeknik ve Azerbaycan Tarim Enstitüsü’nün birleşerek Þarapçilik Teknolojisi bölümünü oluşturmasıyla eğitim programı, üniversiteye geçiş aşamasında oturmuş bir sisteme sahip olunmasını sağlamıştır. Yurtdışında teknoloji üniversitesi denildiğinde akla gelen ilk ve en kaliteli isim olan Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi, 1982 ve 1983 senelerinde aldığı dereceler ve Meslektaşlar Birliği Fahri Fermani ile eğitim kalitesini defalarca göstermiştir.

Azerbaycanda makine mühendisliği bölümünde verdiği eğitimle modern yapısını gözler önüne seren üniversitenin kurulma aşamasında, Ilham Aliyev’in katkıları oldukça fazladır. Azerbaycan radyoteknik mühendisliği eğitim programlarıyla Avrupa’nın ilgisini çeken bir üniversite haline gelen Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi, bünyesinde bulunan Haydar Aliyev Okulu ile öğrencilere üst düzeyde bir yükseköğretim imkanı da sunmaktadır. Azerbaycanda otomasyon mühendisliği bölümünde okumak isteyen öğrencilerin modern eğitim ile ilk tercihi olan Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi, tarihini gösteren geniş içerikli bir müzeye de sahiptir.

Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi

Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi

Bilimsel Yayımcılık Çalışmaları

Azerbaycanda ekonomi yönetimi alanında uluslararası standartlarda eğitim verilmesi için çeşitli çalışmalar yapan üniversite, ayrıca yurtdışında teknoloji üniversitesi olarak yaptığı bilimsel yayımcılık çalışmalarıyla da dikkat çekmektedir. 1983 yılından beri yayımlanan Teknolog gazetesi ve 2004’te yayın hayatına başlayan İlmi Haberler dergisi, hala büyük bir kesim tarafından takip edilmektedir.Profesyonel ekibiyle en kaliteli ve en avantajlı hizmetleri sunan Eurostar Yurtdişi Eğitim Merkezi, uluslararası geçerliliği olan Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi diplomasi ile iş hayatına basarili bir giriş yapmanızı sağlayacaktır. Eurostar sağladığı yerleşim, karşılama, kayıt, kabul ve danışmanlık gibi hizmetleriyle yurtdışında teknoloji üniversitesi öğrencisi olma ayrıcalığına sahip olmak için yalnızca bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Fakülteler ve Bölümler

Standart ve Teknolojik Makineler Fakültesi

• Makine Mühendisliği

• Teknolojik Makineleri ve Donanımlıkları Mühendisliği

• Ulaşımda Taşımaların ve Yönetimin Düzenlemesi Mühendisliği

• Meteoroloji, Standart ve Mühendisliği

• Elektronik, Telekomunikasyon ve Radyoteknik Mühendisliği

• Süreçlerin Otomasyonu Mühendisliği

Gıda Ürünlerinin Teknolojisi ve Turizm Fakültesi

• Turizm

Ekonomi ve Yönetim Fakültesi

• Ekonomi ve Yönetim

Tüketim Mallarının Teknolojisi ve Kontrol Fakültesi

• Tüketim Mallarının Teknolojisi ve Kontrol

Azerbaycan Üniversiteleri Kayıt Tarihleri;

Kayıtlar Mayıs ayından Ağustos ayının 15’ine kadar alınmaktadır.
Erken Kayıt Avantajları;
Bize başvurup erken kayıt yaptırdığınız takdirde eğitiminize zamanında başlarsınız ve kontenjan sıkıntısı çekmezsiniz. Bu hususta her üniversitenin prosedürleri farklılık göstermektedir. Bazı üniversiteler Aralık ayının başında ek kontenjan dahilinde öğrenci kabul etmektedir. Ayrıca bazı okullar da Şubat ayında ikinci dönem kayıtları almaktadır. Bu konuda ön bilgi çok önemlidir. Detaylar için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlık ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Adres Te. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09
Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!