Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi

Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi

Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi aradığınız eğitim imkânlarını siz değerli öğrencilere sunmaktadır. İktisadi alanda eğitim al...

Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi

Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi Hakkında Genel Bilgi

Azerbaycan Devlet Üniversitesi’nin 1930 senesinde bölümlere ayrılarak iktisat bölümünün ayrı bir enstitü olmasına karar verilmesinin ardından Azerbaycan üniversite yapısından ayrılan enstitü, Azerbaycan Ticaret Kooperatifçilik Enstitüsü adıyla kurulmuştur. 1933 yılında Planlama, Sovyet Yapılandırılması, Hukuk, Maliye ve Sosyalist Muhasebe gibi bölümleri bünyesine katarak, Azerbaycan Halk İktisat Enstitüsü adi ile eğitimine vermeye basla mistir. 1941 senesindeki 2. Dünya Savaşı dönemi boyunca Azerbaycan Devlet Üniversitesi çatısı altında hizmet vermeye devam etmiştir.

1959’dan 1966’ya kadar eğitim hayatına ara veren enstitü, tekrar açılarak Azerbaycan Halk İktisat Enstitüsü adıyla 1987’ye kadar bağımsız yapıda eğitim vermiştir. Azerbaycan eğitim sistemi içinde yeri çok olan enstitü 1987’den 1990’a kadar Leningrad Maliye İktisat Enstitüsü Bakü Şubesi olsa da, daha sonra 1990 senesinde Azerbaycan Devlet İktisat Enstitüsü olmuş ve 2000 senesinde de Bakü Ticaret Enstitüsü ile birleşerek Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi olmuştur.

Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi

Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi

Azerbaycan Öğrencilerinin imkanları

Azerbaycan üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilere modern yapısıyla olduğu kadar tam teşekküllü hastanesinde verdiği yüksek standartlı sağlık hizmetleriyle de büyük imkanlar sunan Azerbaycan İktisat Üniversitesi, ayrıca öğrencilerinden herhangi bir muayene ücreti de istememektedir. Azerbaycan Üniversitesi öğrencilere rahat ve geniş kaynaklı ortamlarda bilimsel araştırma yapmaları için zengin içeriğe sahip kütüphanesiyle de kaliteli hizmet vermektedir. Azerbaycan’da okumak isteyenler için büyük bir kaynak anlamına gelen bu kütüphane, 200 bin akademik yayın, kitap ve dergi arşivine sahiptir.

Euro star Azerbaycan Eğitim Merkezi sizlere; danışmanlık, kayıt, kabul, barınma, karşılama, yerleştirme gibi oldukça geniş bir yelpazeye yayılan kaliteli hizmetler sunarak, tek yetkili yurtdışı eğitim merkezi olan Euro star kalitesi sayesinde hedeflerinize doğrudan ulaşma imkân sağlamaktadır. Yurtdışı eğitim konusunda uzun yılların tecrübesine sahip olan Euro star Yurtdışı Eğitim Merkezi, Azerbaycan Uzaktan Eğitim Bürosu ile diğerlerinin isteseniz dahi size gösteremeyeceği birçok uluslararası anlaşma sayesinde en avantajlı çözümleri sunmaktadır.

Azerbaycan uzaktan eğitim için size en kaliteli ve avantajlı danışmanlık hizmetlerini sunan Euro star Yurtdışı Eğitim Merkezi, dünya genelinde tanınan bir diploma sahibi olarak kariyerinize hisli bir başlangıç yapma imkân da sağlamaktadır. 1930 yılında kurulan Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi, eğitim alanında çağdaş ve önce tutumu ile sadece Azerbaycan üniversite eğitim sisteminde değil, Kafkasya genelinde de en büyük ve en kaliteli eğitim kurumu olmayı sürdürmektedir. Azerbaycan uzaktan eğitim sistemi sayesinde Azerbaycan üniversite eğitiminizi; Ticaret, Sanayi, Istatis

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!