Azerbaycan’da Görülmesi Gereken Yerler

Azerbaycan’da görülmesi gereken yerler çok fazladır. Ülke hem tarihi olarak pek çok yapıya sahiptir hem de doğal güzellikleri açısından görülmeye değer..

Azerbaycan’da Görülmesi Gereken Yerler

,Azerbaycan’da Görülmesi Gereken Yerler, Güney Kafkasya da bulunan Azerbaycan, yaklaşık 8.5 milyon nüfusa sahip, her geçen gün biraz daha gelişip büyüyen bir ülkedir. Nüfusunun çoğunun Müslüman olduğu ülke, diliyle, gelenekleriyle Türk kültürüne oldukça yakındır. Türkiye ve Türkçe ye duyulan sevgi ve hürmette Azerbaycan’ı görülmesi gereken yerlerden biri haline getirmektedir. Petrol ve doğal gaz kaynaklarıyla geçinen ülke dünya da çok fazla tanınmasa da, pek çok tarihi ve doğal güzelliği bünyesinde barındırmaktadır.

Birkaç tarihi eseriyle Dünya Kültür Mirası listesinde de bulunan ülkede gezilmesi ve görülmesi gereken yerlerin başında Bakü şehri gelir. Ülkenin başkenti olan Bakü ve çevresi tam bir turizm cennetidir. Hazar Denizi sahilinde bulunan ve en önemli liman ticaretinin gerçekleştiği şehirde, İslam, Arap, Rus ve günümüz mimarisi bir arada bulunmaktadır.

Önemli Yerler

Bakü Bulvar Parkı, Bakü Körfezi, Şirvan Şah Sarayı, Taza Pir Cami, Kız Kulesi, Şehitler Yolu, Tv Kulesi, Nariman Narimanov Ev Müzesi, Ermeni Klisesi, Havuzlu Meydan Ve antik mağaraları ve çamur volkanları ve grizu kayası oluşumlarıyla Gobustan görülmesi gereken yerlerin başında yer alır. Azerbaycan da görülmesi ve gidilmesi gereken diğer yerlerse, sakinliği ve harika mimarisiyle Şirvan( Ali Bayramlı) kasabası, sıcak halkı, hanları, sarayları ve ipek yoluyla Şeki, petrol spalarıyla şifa veren kasaba olan Naftalan, bronz dönemden kalma arkeoloji alanları, medrese, cami, kalesiyle ünlü Haçmaz bölgesidir.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!