Azerbaycan Turizm Üniversitesi

Azerbaycan Turizm Üniversitesi

Azerbaycan Turizm Üniversitesi oldukça kaliteli bir eğitim yapısına sahiptir. Bu durum eğitim kalitesi açısından ilk sıralarda yer almasına...

Azerbaycan Turizm Üniversitesi

Azerbaycan Turizm Enstitüsü Hakkında Genel Bilgi

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Ilhan Aliyev tarafından verilen talimat doğrultusunda 2006 yılında Bakanlar Kurulu kararı ile kurulan Azerbaycan Turizm Enstitüsü, günümüze dek Azerbaycan üniversitelerinde eğitim kalitesi hakkında yapılmış bütün araştırmalarda her zaman ilk beş sırada yer almıştır. Danışmanlık, kayıt, kabul, yerleşme, aracılık gibi birçok konuda en güvenilir ve kaliteli hizmetlerini daima uygun fiyatlarla sunan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi, Azerbaycan üniversitelerinde okumak tüm öğrencilere Bologna Kriterleri çerçevesinde eğitim hizmeti sunan Azerbaycan Turizm Üniversitesi’nde eğitim alma imkanı sağlıyor. Azerbaycanda üniversite eğitimi için çoğu öğrencinin yaşadığı kontenjan sıkıntısını hiç çekmeden profesyonel ekibiyle Eurostar’in üstün hizmetlerinden yararlanmak için bizimle irtibata geçin ve dünyanın dört bir yanında tanınan Azerbaycan Turizm Okulu diplomanızla geniş kariyer fırsatlarına sahip olun.

Azerbaycan Turizm Üniversitesi

Azerbaycan Turizm Üniversitesi

Avusturya’dan Çifte Diploma Alma Şansı

4 Temmuz 2007’de yapılan Turizm Eğitimi Alanında Uluslararası İşbirliği Anlaşması ile Azerbaycan Turizm Enstitüsü öğrencileri, çifte diploma sahibi olma ve yurtdışında yüksek lisans yapma imkanına sahip olmuştur. Azerbaycan turizm bölümü seçimlerinin ilk tercihi olma özelligine de sahip olan Azerbaycan Turizm Üniversitesi ve Azerbaycan Medeniyet ve Turizm Bakanlığı ile Avusturya Krems Üniversitesi arasında sağlanan işbirliği anlaşması ile tüm öğrenciler hem Azerbaycan Turizm Enstitüsü hem de Avusturya Kremps Üniversitesi diplomasi alabilmektedir. Çiftte diploma imkanında yararlanmak için ilk sınıfın sonunda yapılan IELTS sınavından 6 veya üzeri bir puan almak yeterlidir. Ayrıca öğrenciler çifte diploma ile mezun olduktan sonra IMC üniversitelerinde Master da yapabilmektedir.

Azerbaycan Turizm Üniversitesi; Bulgaristan, Italya, Portekiz, Yunanistan, Letonya, Hollanda ve Fransa’da bulunan 16 eğitim kurumu ile de anlaşmalıdır. Almanya Ekoloji Bakanlığı ve Almanya Teknik işbirliği Cemiyeti ile de işbirliği yapan üniversite bunun dışında USAID, InWent, Eğitimin Ödüllendirilmesi Uluslararası Derneği ve UMID gibi oluşumlarla da derin ilişkiler geliştirmiştir. Erasmus Mundus imkanlarının da sağlandığı Azerbaycan Turizm Enstitüsü öğrencileri; ABD Hawai, , Güney Kibris Girne Amerikan Üniversitesi, Moskova Devlet Humanitar Üniversitesi, Güney Kibris Dogu Akdeniz Üniversitesi, Almanya Oldenburg Uygulamalı İlimler Üniversitesi’nde öğrenci değişim programından yararlanabilmektedir.

11 ihtisas alanında modern eğitim programları bulunan enstitü de eğitim dili; İngilizce, Azerice ve Rusça olarak belirlenmiştir.

Bölümler

• Turizm Otelcilik

• İşletme

• Pazarlama

• Müzecilik, Arşivcilik ve Anıtların Korunması

• Bölge Bilimi

• Tercümanlık

• Macera, Ekstrimal ve Dağ Turizmi

• Ulaşım Servisi

• Sosyal Is

• Uluslararası İlişkiler

• Gıda Mühendisliği

Azerbaycan Üniversiteleri Kayıt Tarihleri;

Kayıtlar Mayıs ayından Ağustos ayının 15’ine kadar alınmaktadır.
Erken Kayıt Avantajları;
Bize başvurup erken kayıt yaptırdığınız takdirde eğitiminize zamanında başlarsınız ve kontenjan sıkıntısı çekmezsiniz. Bu hususta her üniversitenin prosedürleri farklılık göstermektedir. Bazı üniversiteler Aralık ayının başında ek kontenjan dahilinde öğrenci kabul etmektedir. Ayrıca bazı okullar da Şubat ayında ikinci dönem kayıtları almaktadır. Bu konuda ön bilgi çok önemlidir. Detaylar için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlık ile iletişime geçebilirsiniz.
Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!