Azerbaycanda Konaklama

Azerbaycanda Konaklama

Azerbaycanda Konaklama :Yurtdışına çıktığımız zaman öncelikli ihtiyacımız elbette beslenme ve barınmadır. Bu iki ihtiyacı en iyi şekilde...

Azerbaycanda Konaklama

Azerbaycanda Konaklama, Azerbaycan Üniversitelerimizin Yurtları öğrenciye uygun şekilde dizayn edilmiştir. Azerbaycan Üniversitelerimizin yurtları uygun ücretlerde olması öğrencinin yurt tercihi sebepleri arasındadır. Üniversitenin Yurtları öğrenci için tasarlanmıştır. Yurt ücretleri 20 – 30 – 40 – 50 – Manat arasındadır. Bazı üniversitelerimizin yurtları bulunmamaktadır. Öğrencilerimize önceden rezervasyon ile ev kiralama ve ev arkadaşı isteği doğrultuda hizmetimiz bulunmaktadır. Üniversitelerimizin yurtları yeterli gelmediği durumlar olabilmekte öğrencilerimize yine isteği doğrultuda ev ayarlanmaktadır.

Azerbaycanda Konaklama

Azerbaycanda Konaklama

Ev Kiraları

Evler minimum aylık 400 – 500 manat olarak bulunmaktadır. isterseniz ev arkadaşı ile de bütçenizi rahatlatabilirsiniz. Manat Türk parası karşılaştırıldığında 1 MANAT: 2 Türk lirasıdır. Azerbaycan son yıllarda ekonomi olarak artış göstermiş hayat biraz daha pahalı hale gelmiştir.

 

Azerbaycan’da Konaklamanın En Güzel Yönleri

Üniversitede para biriktirmenin en iyi yollarından biri uygun fiyatlı konut bulmaktır. Ancak çoğu öğrencinin sınırlı kaynakları olduğundan ve turistler arasında popüler olan bir şehirde yaşadığından bu zor olabilir. Neyse ki Bakü, öğrenciler için birçok uygun fiyatlı konaklama seçeneğine ev sahipliği yapıyor. Öğrenciler, devlet tarafından sübvanse edilen konutlar ve özel sektöre ait öğrenci yurtları arasında seçim yapabilir. Ayrıca yaz tatilinde kalan öğrenciler daha da uygun fiyatlı konut seçeneklerine sahip oluyorlar.

Devlet, vatandaşlarına ucuza konut sağlıyor. Bu sübvansiyonlu dairelerin ana lokasyonu, şehir merkezinin hemen güneydoğusunda yer alan Bibi Heybat’tır. Düşük gelirli aileler de özel apartmanlarda sübvansiyonlu kira seçeneğine sahiptir. Hükümet ayrıca, herkesin şehirde seyahat etmeyi göze alabilmesini sağlamak için ağır sübvansiyonlu toplu taşıma sağlıyor. Tüm bunlar, gelir düzeyi ne olursa olsun tüm Bakü vatandaşlarının temel ihtiyaçlara erişimini garanti altına alma çabasının bir parçasıdır.

Öğrenciler ayrıca özellikle üniversite öğrencilerine hitap eden şirketler aracılığıyla ucuz konut bulabilirler. Bu şirketler özel sektöre aittir, ancak devlet tarafından büyük ölçüde sübvanse edilmektedir. Bu öğrenci yurtlarının ana alanı, Haydar Aliyev Üniversitesi metro istasyonunun karşısındaki İsmail Abdullaev Caddesi üzerindedir. Bu yurtlar genellikle bakımsız ve aşırı kalabalık olduğundan, nerede yaşayacağınıza karar verirken dikkatli olun. Ancak, bu mülkler çok uygun fiyatlıdır ve düşük bütçeli veya öğrenim ödemelerinde yardıma ihtiyacı olan öğrenciler tarafından tercih edilir.

Yaz tatilinde kalan öğrenciler, uygun fiyatlı konut bulmak için normalden daha fazla seçeneğe sahiptir. Birçok kişi yurtta kalmak yerine yazlık tatil kiralamayı tercih ediyor, ancak Bakü’nün turistler arasındaki popülaritesi nedeniyle benzer yüksek fiyatlar ile karşılaşıyor. Neyse ki hükümet bir çözümle tekrar devreye girdi: sahip oldukları ancak sezon dışında kullanmadıkları daireleri kiralamak. Buna Bibi Heybat’ta ve şehrin diğer yerlerinde bulunan daireler dahildir; kiracılar bir otel veya turistik apartman kompleksi için ödediğinden çok daha az ödeyecek ve öğrenci olmayanlara da izin veriliyor! Herhangi bir şey imzalamadan önce kontratınıza nelerin dahil olduğunu anladığınızdan emin olun!

Bakü’de uygun fiyatlı konut bulmak için birçok seçenek var. Devlet, düşük gelirli ailelerin sübvansiyonlu konaklama imkanlarına erişimini sağlarken, öğrenci organizasyonları özellikle üniversite öğrencileri için ek konaklama sağlar. Ayrıca, yaz tatili, kullanılmayan devlet mülklerini kelepir fiyatlarla kiralamak için daha fazla seçenek sunar – buna genellikle turistlerin erişemeyeceği bazı alanlar da dahildir! Öğrenciler nerede yaşayacaklarını seçerken her zaman bilinçli seçimler yapmalıdır, ancak önce biraz araştırma yapmak isterlerse Bakü’de uygun fiyatlı bir yer bulmakta sorun yaşamamalıdırlar!

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!