Azerbaycan Bakü Müzik Akademisi

Azerbaycan Bakü Müzik Akademisi

Müziğe ilgi duyan kişiler eğitimlerini de ilgi alanı doğrultusunda şekillendirmelidir. Yeteneği olan bireyler bu yeteneklerini hem eğitim...

Azerbaycan Bakü Müzik Akademisi

Azerbaycan Bakü Müzik Akademisi Opera stüdyosunda verilmektedir, kütüphane, kayıt kabini, öğrenci konseyi, bilimsel laboratuarlar bulunmaktadır.

 

Azerbaycan Bakü Müzik Akademisi

Azerbaycan Bakü Müzik Akademisi

 

Bilim olarak (“restorasyon ve eski müzik aletleri geliştirilmesi” ve “ağız müzik araştırma sorunları”), lisansüstü bölüm öğretim nitelikli olarak verilmektedir. BMA 1991 yılından itibaren serbest olarak verilmektedir. 7 doktor, 49 yüksek lisans, 52 Asistan, 58 (Ph. D.) çalışmaları da dahil olmak üzere Akademide şu anda 315 öğretmen bulunmaktadır. Müzik BMA çok verimli bir ilişki içinde yüksek öğretim kurumları oluşturulmaktadır. Mezunları BMA Kültür ve Milli Eğitim Bakanlığı sistemine göre eğitim verilmektedir.

Bakû Müzik Akademisi (1995, Azerbaycan Devlet Konservatuarı ile 1921 yılında kuruldu. Organizasyon yükseköğretim kurumlarının Konservatuarı en eski cumhuriyeti, bestecisi Hacıbeyov hizmetleri bir süre hizmet verdi. Piyano, şan, orkestra, teori, kompozisyon ve Doğu müzikleri 6 konservatuarı bulunmaktadır. 1920 yılından itibaren 1930–1970 yılında Profesyonel Piyano, Müzik teorisi ve Azerbaycan Halk, Rüzgâr ve Vurmalı çalgılar, Gitar,Kompozisyon, Müzik tarihi, Müzik teorisi, dirijorluğu Koro, Halk Müzik Aletleri ve Tarihçesi odası Trupları. İstisnai rolüne BMA gelişiminde Azerbaycan müzik kültürü.

Çeşitli Azerbaycan Müzik Akademisi olarak ünlü müzisyenler, besteciler öğretmelerden bazıları şunlardır.

Hacıbeyov, Bülbül, Shahram, B. Karaqiçeva, Q.Şaroyev, Rudolf L. L. Rastrapoviç, G. Garayev, S. Hacıbeyov, C. Cahangirov, S. Rustamov, P. Brener, R. Atakishiyev, E. Safarova

Akademi öğretmenlerin C. Hajiyev, A. Melikov, T. Guliyev, X. Gasimova, S. Aleskerov, Mirza K. F. Badalbeyli, V. Adigozalov, A. Rzayev, A. Babayev, R. Guliyev müzisyenler bilinir. Şu anda Azerbaycan Müzik Akademisi 19 – BMA – 4 fakültesi şunlardır: piyano, şan, tarihi ve teorisi, IAF.

Azerbaycan Müzik Akademimizde Konservatuar mezunu öğrencilerimize direk kabul özel guruplarımızın kontenjanı merkezimizde açılmıştır.

Eğitim Azerbaycan ve Rus dilleri ile verilmektedir.

Bölümler

• Piyano
• Klavsen
• Keman
• violo
• Viyolonsel
• kontrbas
• Flüt
• qoboy
• Klarnet
• Fagot
• Fransız Horn
• Trompet
• Trombon
• Tuba
• Arp
• Drama(perküsyon)
• Tar, keman
• Klasik Vokal
• Şan
• Müzikbilim
• besteci

Azerbaycan Üniversiteleri Kayıt Tarihleri;

Kayıtlar Mayıs ayından Ağustos ayının 15’ine kadar alınmaktadır.
Erken Kayıt Avantajları;
Bize başvurup erken kayıt yaptırdığınız takdirde eğitiminize zamanında başlarsınız ve kontenjan sıkıntısı çekmezsiniz. Bu hususta her üniversitenin prosedürleri farklılık göstermektedir. Bazı üniversiteler Aralık ayının başında ek kontenjan dahilinde öğrenci kabul etmektedir. Ayrıca bazı okullar da Şubat ayında ikinci dönem kayıtları almaktadır. Bu konuda ön bilgi çok önemlidir. Detaylar için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlık ile iletişime geçebilirsiniz.

Azerbaycan Bakü Spor Akademisi

Spor, Azerbaycan kültürünün önemli bir parçasıdır ve eğitim sisteminde önemli bir rol oynamaktadır. Liseler ve kolejler, öğrencileri atletik yarışmalar için eğiten spor programlarına sahiptir. Spor akademileri Bakü, Gence ve Sumgayıt’ta bulunur ve öğrencilere en sevdikleri spor dallarında eğitim alma fırsatı verir. Ayrıca her üç şehir de ulusal düzeyde yarışmak isteyen sporcular için eğitim merkezlerine ev sahipliği yapıyor. Tüm öğrenciler güçlü bir spor kültüründen yararlanır.

Bakü, birçok spor akademisine ve koleje ev sahipliği yapar. Her üçü de oyuncu yetiştirebilecek tesisler ve öğretmenlerle birden fazla spor akademisine ev sahipliği yapıyor. Bunlara Azerbaycan Güreş Federasyonu, Azerbaycan Spor Akademisi, Azerbaycan Futbol Akademisi, Azerbaycan Basketbol Federasyonu, Spor Teknolojileri Merkezi, Gençlik Spor ve Beden Eğitimi Merkezi, Spor Eğitimi ve Fitness Enstitüsü ve Beden Eğitimi Üniversitesi dahildir. Bu tesislerdeki öğrenciler, mevcut en iyi öğretmenlerle seçtikleri herhangi bir spor dalında antrenman yapabilirler. Bakü’nün yanı sıra başka şehirlerde de devlet spor akademileri var. Tüm bu tesisler, ülke içindeki spor müsabakaları için yeteneklerin geliştirilmesine yardımcı olur.

Kolejler tarafından yönetilen spor akademileri, hükümet tarafından yönetilenlerden çok daha büyüktür. Bununla birlikte, her iki sporcu grubu da kendi alanlarındaki uzmanlardan en iyi antrenman ve koçluk hizmetlerine erişebilir. Her iki öğrenci de her gün sıkı bir şekilde çalışıyor ve en sevdikleri sporu yaparken mükemmel bir eğitim alıyorlar. Ayrıca, tüm oyuncular antrenman ve müsabakalar sırasında yaralanmalar için tıbbi tedavi alırlar. Her iki öğrenci grubu da spor salonlarında sporcu sağlığı ve eğitim standartları için yüksek standartlara sahip olmaktan yararlanır.

National Collegiate Athletics Association (ACCA), tüm atletik yetenek seviyelerindeki sporcular için etkinliklere ev sahipliği yapar. Üst düzey müsabakalara katılmak isteyen sporcular, derneğin internet sitesi üzerinden pozisyon başvurusunda bulunabilirler. Mülakat sürecinden sonra adaylar atletik yeteneklerine göre uygun bölümlere yerleştirilir. Sonunda, en iyi sporcular zirveye çıkar ve yarışmalarda bölgesel ve ulusal takımlara katılır. Üniversite mezunları spor kariyerini bitirdikten sonra uluslararası atletizm yarışmalarında Azerbaycan’ı temsil eden milli takıma katılmak için başvurabilirler.

Okullardaki ve kolejlerdeki güçlü atletizm kulüpleri sayesinde spor, ülkenin eğitim sistemi üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Düzenli yarışmalar, sporcuların atletik becerilerini geliştirmelerine yardımcı olurken aynı zamanda koçluk odalarında ciddi takım çalışması ilkelerini öğretir. ACCA, yetenekli sporculara milli takımlara katılma şansı verir ve sporculara antrenman ve maçlardan sonra mükemmel tıbbi tedavi sağlar. Bir akademide eğitim, Azerbaycan’da spor etrafında sağlıklı bir kültür oluşturmaya yardımcı olur!

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!