Azerbaycan Diplomatik Akademisi

Azerbaycan Diplomatik Akademisi

Uluslararası alanda bir iş yapmak ve mesleğinizi bu alanda sürdürmek istiyorsanız Azerbaycan Diplomatik Akademisi tam size göredir..

Azerbaycan Diplomatik Akademisi

Azerbaycan Diplomatik Akademisi, Uluslararası ilişkiler ve diplomasi konusunda bilimsel araştırmalara imza atan Azerbaycan Diplomatik Akademisi(ADA), küresel yapıda yenilikçi tutumuyla öne çıkacak liderler yetiştirmektedir. 2007 yılındaki kurulusundan günümüze çok hisli bir gelişim süreci içerisinde giren ADA, eğitim çeşitliliğini arttırmanın ötesinde yapısal anlamda da büyük bir gelişim göstermiştir. Bakü Yaz Enerji Kampı 40’tan fazla ülkeden gelen öğrencileri ağırlamakta, ADA tarafından sunulan çalışma ve araştırma imkânları değerlendirilmektedir. Dünyanın dört bir yanından öğrencilere eğitim veren üniversite, 2007 yılında 3 katli bir ofiste eğitim verirken kısa sürede büyük iki kampüs sahibi olmuştur.

 

Azerbaycan Diplomatik Akademisi

Azerbaycan Diplomatik Akademisi

Azerbaycan Diplomatik Akademisi, Smart ve Gren adındaki bu iki büyük kampüste okuyan öğrenciler, Azerbaycan Diplomatik Akademisi’nin uluslararası bağlantıları sayesinde geniş imkânlara sahip olmaktadır. Tüm öğrencilerinin evrensel bir bakisi açısına sahip olmalarını kendine görev edinen ADA, geleceğin çağdaş görüşlü liderlerini yetişmektedir. Azerbaycan ve çevresindeki coğrafyanın eğitim sisteminde köklü değişikliklere neden olan ADA, yenilikçi ve dünya standartlarındaki eğitimiyle örnek alınan bir üniversite konumuna sahiptir. Eğitim kadrosuyla da dikkat çeken ADA, dünyanın pek çok ülkesinden gelen saygın öğretim görevlilerine akademik personel, okutman ve misafir olarak kapılarını ardına kadar açmaktadır.

Azerbaycan Üniversiteleri Kayıt Tarihleri;

Kayıtlar Mayıs ayından Ağustos ayının 15’ine kadar alınmaktadır.
Erken Kayıt Avantajları;
Bize başvurup erken kayıt yaptırdığınız takdirde eğitiminize zamanında başlarsınız ve kontenjan sıkıntısı çekmezsiniz. Bu hususta her üniversitenin prosedürleri farklılık göstermektedir. Bazı üniversiteler Aralık ayının başında ek kontenjan dahilinde öğrenci kabul etmektedir. Ayrıca bazı okullar da Şubat ayında ikinci dönem kayıtları almaktadır. Bu konuda ön bilgi çok önemlidir. Detaylar için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlık ile iletişime geçebilirsiniz.

İş Bulma Fırsatları

ADA küresel işbirlikleriyle tüm öğrencilerine Washington, Moskova, Prag, Brüksel ve Roma gibi dünyanın önemli şehirlerinde ise girme firkati sunmaktadır. Birçok ADA öğrencisi Beyaz Saray, NATO, AB Komisyonu ve Parlamentosu toplantılarına da katılmaktadır. ADA Mütevelli Heyeti Mihriban Aliyev, Zbigniew Brzezinski, Elmar Memmedyarov, Hafiz Pasayev gibi saygın kişilerden oluşmaktadır. Üniversitenin aktif iki lisans programında İngilizce eğitim verilmektedir. Bu iki lisans programı;

• Uluslararası Sanat çalışmalar

• İşletme Yönetimi

 

Bir ülkenin dış ilişkileri, o ülkenin uluslararası ticareti ve bağlantıları sürdürmesine yardımcı olur. Dış ilişkiler ayrıca bir ülkenin diğer ülkelerle dostane ve diplomatik ilişkiler sürdürmesine yardımcı olur. Ayrıca diplomatik ilişkiler, bir ülkenin uluslararası anlaşmazlıkları ve çatışmaları yönetmesine yardımcı olur. Ülkeler arasında iyi diplomatik ilişkilerin sürdürülmesi zorlu bir iştir; düşmanca diplomatik ilişkileri sürdürmek daha da zordur.

Azerbaycan’ın birçok yabancı ülkede güçlü bir diplomatik varlığı vardır. Örneğin, Azerbaycan doksandan fazla devletle diplomatik ilişkilere sahiptir. Bu devletler, tüm Avrupa Birliği, Güney Amerika Birliği ve Asya Birliği ile diğer birçok Afrika, Asya ve Orta Doğu ülkesini içerir. Ayrıca Azerbaycan, Asya ve Afrika’daki İslam Devletleri Konseyi (CISSAFA) ve Kolektif Güvenlik Antlaşması Örgütü (CSTO) gibi ait olduğu kuruluşlar aracılığıyla diğer birçok ülke ile diplomatik ilişkiler kurmuştur.

Ayrıca Azerbaycan, diplomatik ilişkileri olan diğer ülkelerin çoğuyla iyi diplomatik ilişkiler sürdürmektedir. Örneğin Azerbaycan, komşu İran ve Rusya ile iyi ilişkiler sürdürmektedir. Türkiye ve Yunanistan ile de dostane ilişkileri var. Ayrıca Azerbaycan, Avrasya Ekonomik Birliği’ne (EAEU) üyeliği sayesinde Çin ve Japonya ile güçlü ekonomik bağlara sahiptir.

Yabancı ülkeler hükümetle görüşmek ve halkla görüşmek için Azerbaycan’a heyetler gönderiyor. Örneğin Bakü’de yabancı ülkeler tarafından işletilen birkaç konsolosluk vardır; bunlar bir ülkenin diplomatlarının yaşadığı ve çalıştığı ofislerdir. Hükümet ayrıca neredeyse her yıl yabancı hükümetler için konferanslara ev sahipliği yapıyor. Bu konferanslar, yabancı hükümetlerin Azeri hükümet yetkilileriyle görüşmesine ve doğrudan Azerilerle etkileşime girmesine olanak tanır. Ayrıca, birçok yabancı uyruklu kendi ülkelerinden düzenli olarak Azerbaycan’ı ziyaret etmektedir.

Devletler arasında güçlü diplomatik ilişkiler sürdürmek zor olabilir. Bunun nedeni, düşmanca ilişkileri sürdürmek, dostane ilişkileri sürdürmekten çok daha zordur. Bununla birlikte, ülkeler arasında güven inşa etmek ve ulusların ortak hedeflere ulaşmasına yardımcı olmak için iyi diplomatik ilişkilerin sürdürülmesi esastır.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!