Azerbaycan Diplomatik Akademisi

Uluslararası alanda bir iş yapmak ve mesleğinizi bu alanda sürdürmek istiyorsanız Azerbaycan Diplomatik Akademisi tam size göredir..

Azerbaycan Diplomatik Akademisi

Azerbaycan Diplomatik Akademisi, Uluslararası ilişkiler ve diplomasi konusunda bilimsel araştırmalara imza atan Azerbaycan Diplomatik Akademisi(ADA), küresel yapıda yenilikçi tutumuyla öne çıkacak liderler yetiştirmektedir. 2007 yılındaki kurulusundan günümüze çok hisli bir gelişim süreci içerisinde giren ADA, eğitim çeşitliliğini arttırmanın ötesinde yapısal anlamda da büyük bir gelişim göstermiştir. Bakü Yaz Enerji Kampı 40’tan fazla ülkeden gelen öğrencileri ağırlamakta, ADA tarafından sunulan çalışma ve araştırma imkânları değerlendirilmektedir. Dünyanın dört bir yanından öğrencilere eğitim veren üniversite, 2007 yılında 3 katli bir ofiste eğitim verirken kısa sürede büyük iki kampüs sahibi olmuştur.

Azerbaycan Diplomatik Akademisi, Smart ve Gren adındaki bu iki büyük kampüste okuyan öğrenciler, Azerbaycan Diplomatik Akademisi’nin uluslararası bağlantıları sayesinde geniş imkânlara sahip olmaktadır. Tüm öğrencilerinin evrensel bir bakisi açısına sahip olmalarını kendine görev edinen ADA, geleceğin çağdaş görüşlü liderlerini yetişmektedir. Azerbaycan ve çevresindeki coğrafyanın eğitim sisteminde köklü değişikliklere neden olan ADA, yenilikçi ve dünya standartlarındaki eğitimiyle örnek alınan bir üniversite konumuna sahiptir. Eğitim kadrosuyla da dikkat çeken ADA, dünyanın pek çok ülkesinden gelen saygın öğretim görevlilerine akademik personel, okutman ve misafir olarak kapılarını ardına kadar açmaktadır.

İş Bulma Fırsatları

ADA küresel işbirlikleriyle tüm öğrencilerine Washington, Moskova, Prag, Brüksel ve Roma gibi dünyanın önemli şehirlerinde ise girme firkati sunmaktadır. Birçok ADA öğrencisi Beyaz Saray, NATO, AB Komisyonu ve Parlamentosu toplantılarına da katılmaktadır. ADA Mütevelli Heyeti Mihriban Aliyev, Zbigniew Brzezinski, Elmar Memmedyarov, Hafiz Pasayev gibi saygın kişilerden oluşmaktadır. Üniversitenin aktif iki lisans programında İngilizce eğitim verilmektedir. Bu iki lisans programı;

• Uluslararası Sanat çalışmalar

• İşletme Yönetimi

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!