Azerbaycan Araba Fiyatı

Azerbaycan Araba Fiyatı, Bakü, Azerbaycan’ın başkenti olmakla beraber Kafkasların en büyük ve en önemli ticari merkezidir ve Hazar denizinin en önemli limanıdır. Azerbaycan ekonomisinin gelişmesi ile birlikte, 2000’li yılların başlarından itibaren şehrin hemen hemen her yerine çeşitli yeni yapı ve alan inşa...

Azerbaycan Araba Fiyatı

Azerbaycan Araba Fiyatı, Azerbaycan’ın başkenti olmakla beraber Kafkasların en büyük ve en önemli ticari merkezidir ve Hazar denizinin en önemli limanıdır. Azerbaycan ekonomisinin gelişmesi ile birlikte, 2000’li yılların başlarından itibaren şehrin hemen hemen her yerine çeşitli yeni yapı ve alan inşa edilmiştir. Yeni yapılan altyapılarıyla Bakü hızla değişmekte ve gelişmektedir. Bakü’nün nüfusu yaklaşık 3.000.000 kişiye ulaşmaktadır.

Burada Azerbaycan‘ın üçte biri burada yaşamaktadır. Nüfusun %96’sı Müslüman, %40’ı Hristiyan, az bir kısmı Yahudi ve çoğunluğu Azer Türkleridir. Bakü’de Okuryazarlık %100’e yakın olmasıyla birlikte gelişbir bir dünya başkenti ve bu sayede dünya şehirleri arasında önemli bir noktadadır. Bakü’nün tarihi 5.-6. Yüzyıllara dayanır. Çeşitli yerlerin tarihlerinde birçok farklı ad ile bulunur. Örneğin, Arap kaynaklarında (10. yüzyıl) “Bakuye”, “Bakuh”, “Baku”, Rus kaynaklarında (15.yy.) “Baka”, Safevilerdevri Farsça kaynaklarda “Badükübe” olarak geçiyor. Bakü’de gezebileceğiniz en güzel yer Torgovaya Caddesi ise İstanbul’un İstiklal caddesine benzer. Süslü tarihi taş binaları, ünlü markaların mağazaları ve kafeleri ile Bakü’nün en popüler caddesidir.

Bakü’de Ulaşım

Bakü’de ulaşım genellikle minibüs, otobüs ve yeraltı treni (metro) ile gerçekleşir. Bakü metrosu 23 istasyona sahiptir ve 34,6 KM uzunluğunda iki ana hat içermektedir. 1928 yılında açılan Otobüs veya minibüs hatları şehirde hizmet etmeye başladı. Dünyanın en büyük otobüs terminallerinden biri olan Bakü uluslararası otobüs terminali her gün 20.000 yolcuya ve her gün 950 otobüs hareket eder.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!