Azerbaycan Araba Fiyatı

Azerbaycan Araba Fiyatı

Azerbaycan Araba Fiyatı, Bakü, Azerbaycan’ın başkenti olmakla beraber Kafkasların en büyük ve en önemli ticari merkezidir ve Hazar denizin...

Azerbaycan Araba Fiyatı

Azerbaycan Araba Fiyatı, Azerbaycan’ın başkenti olmakla beraber Kafkasların en büyük ve en önemli ticari merkezidir ve Hazar denizinin en önemli limanıdır. Azerbaycan ekonomisinin gelişmesi ile birlikte, 2000’li yılların başlarından itibaren şehrin hemen hemen her yerine çeşitli yeni yapı ve alan inşa edilmiştir. Yeni yapılan altyapılarıyla Bakü hızla değişmekte ve gelişmektedir. Bakü’nün nüfusu yaklaşık 3.000.000 kişiye ulaşmaktadır.

Burada Azerbaycan‘ın üçte biri burada yaşamaktadır. Nüfusun %96’sı Müslüman, %40’ı Hristiyan, az bir kısmı Yahudi ve çoğunluğu Azer Türkleridir. Bakü’de Okuryazarlık %100’e yakın olmasıyla birlikte gelişbir bir dünya başkenti ve bu sayede dünya şehirleri arasında önemli bir noktadadır. Bakü’nün tarihi 5.-6. Yüzyıllara dayanır. Çeşitli yerlerin tarihlerinde birçok farklı ad ile bulunur. Örneğin, Arap kaynaklarında (10. yüzyıl) “Bakuye”, “Bakuh”, “Baku”, Rus kaynaklarında (15.yy.) “Baka”, Safevilerdevri Farsça kaynaklarda “Badükübe” olarak geçiyor. Bakü’de gezebileceğiniz en güzel yer Torgovaya Caddesi ise İstanbul’un İstiklal caddesine benzer. Süslü tarihi taş binaları, ünlü markaların mağazaları ve kafeleri ile Bakü’nün en popüler caddesidir.

Azerbaycan Araba Fiyatı

Azerbaycan Araba Fiyatı

Bakü’de Ulaşım

Bakü’de ulaşım genellikle minibüs, otobüs ve yeraltı treni (metro) ile gerçekleşir. Bakü metrosu 23 istasyona sahiptir ve 34,6 KM uzunluğunda iki ana hat içermektedir. 1928 yılında açılan Otobüs veya minibüs hatları şehirde hizmet etmeye başladı. Dünyanın en büyük otobüs terminallerinden biri olan Bakü uluslararası otobüs terminali her gün 20.000 yolcuya ve her gün 950 otobüs hareket eder.

 

Azerbaycan’da Araba Satın Almak Neden Bu Kadar Kolay?

Araba satın alma Azerbaycan’da önemli bir faaliyettir. Çoğu insan arabalarını özel satıcılardan satın alır. Bu yazıda, Azerbaycan’da araba satın alma ve araba sahibi olma maliyeti hakkında bilgi edineceksiniz. Ayrıca bu ülkedeki finansman seçenekleri ve sigorta kapsamı hakkında bilgi edineceksiniz.

Çoğu insan arabaları özel satıcılardan satın alır – araba satıcılarından satın almaktan daha ucuzdur. Özel bir bayiden araba satın almak daha pahalı olmasına rağmen, yine de bir araba bayisinden satın almaktan çok daha ucuzdur. Bunun temel nedeni, özel bayilerin finansman için daha düşük faiz oranları talep etmesidir. Ayrıca, arabalarda daha düşük satış fiyatları var. Bu, alıcı için bir araba satın almayı çok daha ucuz hale getirir.

Özel bir bayiden satın almanın ana avantajı daha düşük maliyettir. Tüketiciler, araç finansmanında banka faiz oranlarından kaçınarak tasarruf edebilirler. Ayrıca, bayiler arabalar için daha az ücret alır, bu da araba sahibi olma fiyatını alıcı için çok daha ucuz hale getirir. Ayrıca alıcılar, satıcı ile aracın fiyatını pazarlık edebilirler. Bu, araba satın alımlarında daha da fazla tasarruf etmelerini sağlar.

Hemen hemen tüm tüketiciler arabalarını yerel bir bayiden almayı tercih ediyor. Bunun birkaç nedeni vardır; Bunun başlıca nedeni yerel perakendecilere duyulan güven ve aşinalıktır. Bu nedenle, her büyük şehrin bayilikler için özel bir bölgesi vardır – her birinin kendi kural ve düzenlemeleri vardır. Bazı şehirlerin, araba galerilerinde satılan arabaların kalitesiyle ilgili katı yasaları vardır. Bu, minimum güvenlik standartlarını, kirlilik önleme özelliklerini ve kazalar ve öngörülemeyen durumlar için zorunlu sigorta kapsamını içerir.

Bir araba satın almadan önce, potansiyel alıcılar, fiyatı finanse etmeye veya peşin ödemeye karar vermelidir. Araba finansörleri, arabaları doğrudan bankayla finanse eden bankalara kıyasla, arabaları çok daha düşük faiz oranlarıyla finanse eder. Ayrıca, başvuruları onaylamak için uzun işlem süreleri veya katı gereksinimler yoktur. Ayrıca faizsiz ve masrafsız taşıt kredisi veren birçok finans şirketi bulunmaktadır. Bu seçenekler, tüketiciler için bir araç satın almayı çok daha kolay hale getiriyor.

Yeni bir araba satın alırken çoğu tüketici, arabanın ekonomik olmasının yanı sıra işlevsel ve kendileri için güvenli olmasını tercih eder. Azerbaycan’da araçlar için birçok sigorta seçeneği bulunmaktadır; seçeneklerden biri, doğrudan araçlarının üreticisinden sigorta satın almaktır. Ayrıca, düşük aylık ödemeler ve düşük faiz oranlarıyla otomobil kredisi sunan birçok kredi şirketi de vardır – bunlar, yeni araç(lar)ını alırken aylık masrafları en aza indirmek için harika seçeneklerdir.

Araba satın alma, Türkiye’de önemli bir faaliyettir. Azerbaycan’ın Bakü, Gence, Sumgayıt ve ülke genelindeki diğer şehirlerin nüfuslu bölgelerindeki yüksek motorlu taşıt sayısı nedeniyle. Özel bayilikler, halka açık oto garajlarına (Aztamaddal) kıyasla daha düşük maliyeti ve tüketicilere kolaylık sağlaması nedeniyle tüketiciler arasında popülerdir. Bununla birlikte, tüm motorlu araç satın alımları, ülkenin belirli coğrafi bölgelerinde iş yapmak için ürün kalitesi ve lisans gereklilikleri ile ilgili hükümet düzenlemelerine uymalıdır (Azizov).

 

Adres Te. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09
Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!