Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi

Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi

Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi, Hazırlık Programı: Üniversite bünyesinde hazırlık eğitimi verilmektedir. Hazırlık eğitimi ücreti...

Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi

Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi, Hazırlık Programı: Üniversite bünyesinde hazırlık eğitimi verilmektedir. Hazırlık eğitimi ücreti yıllık 500 ABD Dolarıdır. Hazırlık eğitiminde Azericenin yanısıra ilgili programlara ait Azerice terimlerin eğitimi yer alır.

Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi

Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi

Yurt İmkânı

Üniversitede yurt imkânı bulunmamaktadır. İsteyene ön rezervarsyon ile kiralık ev tutulur. isteyene ev arkadaşı bulunur. Yurt menümüze bakınız.

Öğrenim Ücreti: Bu üniversitede eğitim ücretli olup, 2010-2011 eğitim-öğretim yılında eğitim ücreti 800 ABD Dolarıdır.

Pedagoji: 1200 dolar

İşitme engelliler Öğretmenliği ,Matematik Öğretmenliği: 1000 dolar

Kimya Öğretmenliği :1100 dolar

Biyoloji Öğretmenliği: 1100 dolar

Coğrafya: 1100 dolar

Fizik: 1000 dolar

Azerbaycan Dili ve Edebiyatı: 1200 dolar

Tarih: 1200 dolar

Müzik

Resim

 

Azerbaycan Pedagoji Eğitimi ve Yüksek Değeri!

Azerbaycan Cumhuriyeti, Asya’nın kalbinde, İran ve Türkiye sınırında yer almaktadır. Başkent Bakü’dür ve 7 milyonun üzerinde nüfusa sahiptir. Bakü, petrol, doğal gaz ve taş gibi doğal kaynaklar açısından zengindir. Azerbaycan’ın eğitim sistemi dünyanın en iyileri arasında yer almaktadır. İşte bunun bazı nedenleri.

İlk olarak, Azerbaycan’ın eğitim sistemi hoşgörü ve başkalarına saygıyı teşvik ediyor. Her vatandaş, tarih, coğrafya ve doğa bilimlerine ağırlık veren çok yönlü bir eğitim alır. Öğretmenler, öğrencilerine karşı hoşgörü göstererek saygı ve hoşgörü gösterirler. Tüm okullar, kast, etnik köken, cinsiyet, din, cinsel yönelim ve yaşa dayalı ayrımcılık yapmama sağlar. Bu, hoşgörülü ve kapsayıcı bir toplum yaratmaya yardımcı olur.

Veliler de çocuklarının hangi okula gideceğini seçerek çocuklarının eğitiminde aktif rol alırlar. Hatta çocuklarının hangi sınıfta başlayacağını bile seçebilirler. Ayrıca, tüm okullarda ev ödevlerine yardımcı olacak bilgisayarlar ve kaynaklar bulunur. Ayrıca öğretmenler, profesyonel eğitimin yanı sıra güçlü bir akademik geçmişe sahip yüksek niteliklidir. Bu, her dersin iyi öğretilmesini ve günümüzle ilgili olmasını sağlar.

Ayrıca, Azerbaycan’ın eğitim sistemi öğrencilere evlerinde yüksek kaliteli eğitim kaynaklarına uygun maliyetli erişim sağlar. Birçok okul, dersleri yayın veya internet yayınları yoluyla kapsar. Bunlar genellikle ekranda bir öğretmenin sesinin mevcut öğrencilere kavramları açıklayan normal televizyon programlarıdır. Diğer okullar, öğretmenlere öğrencilerin evde yapabilecekleri ders videoları ve ödevler sağlayan çevrimiçi kursları kullanır. Tüm dersler Azerice (Azerbaycan’ın resmi dili), Rusça veya İngilizce (ulusal diller) olarak verilmektedir.

Bu nedenlere dayanarak, Azerbaycan’ın eğitim sisteminin hoşgörüyü teşvik etmek, öğrenciler arasında eşitliği sağlamak, evde uygun fiyatlı kaynaklar sağlamak ve öğrencilerin akademik yeteneklerini artırmak için mükemmel olduğu açıktır. Vatandaşları için yüksek kaliteli bir eğitim sistemini teşvik etmekle ilgilenen herhangi bir ülke için mükemmel bir model!

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!