Azerbaycan Eğitim Kayıt İçin Gerekenler

Azerbaycan Eğitim Kayıt İçin Gerekenler

Azerbaycan Eğitim Kayıt İçin Gerekenler , Üniversitenin bölümüne hitaben Başvuru Formu Azerbaycan Eğitim Merkezi tarafından yapılır. Belg..

Azerbaycan Eğitim Kayıt İşlemleri

Azerbaycan Eğitim Kayıt İçin Gerekenler, Üniversitenin bölümüne hitaben Başvuru Formu Azerbaycan Eğitim Merkezi tarafından yapılır. Belgelerin çeviri işlemleri Azerbaycan Eğitim Merkezi tarafından yapılmaktadır. Azerbaycan’da üniversite okuyacak öğrencilerimizin ilk vizelerini Azerbaycan Eğitim Merkezi almaktadır.

Azerbaycan Eğitim Kayıt İşlemleri

Azerbaycan Eğitim Kayıt İşlemleri

Kayıt İçin İstenen Belgeler:

• Lise Diploması
• Transkript 1–2–3–4 Lise not ortalamalarını gösteren tek sayfalık olmalı
• ÖSYM Sınav Sonuç Belgesi (sınava girmemiş ise gerekli değil
• 4 Adet fotoğraf arka fon beyaz olmalı
• Kabul Referans Belgesi

Azerbaycan Eğitim Kayıt İçin Gerekenler, Belgelerini teslim eden öğrencilerimizin yol organizasyonu firmamız tarafından yapılmakta olup ulaşım ücreti öğrenciye aittir. Diğer Ülkelerden Azerbaycan’a Gelecek Öğrencilerin Kabulu için Gerekli Belgelerin kendi ülkelerinde tamamlanması ve merkezimize teslim edilmesi gerekmektedir. Ayrıca Türkiye üniversitelerinde Okuyacak YÖS ve SAT sonucu yerleştirmeleri yapılan öğrencilerimizin gerekli evrakları merkezimize teslim etmesi gerekmektedir. Dil eğitimi için seviye tespit belgesi yada TOEFL ve IELTS -SAT gibi uluslararası dil sınavlarının sonuçlarının aslı veya onaylanmış fotokopileri. Bu sınava katılmamış veya gereken puanı alamamış öğrenciler, Üniversite Yönetim Kurulu’nun belirleyeceği sınav komisyonunun yapacağı sınavlarda başarılı olmalıdır.

 

Azerbaycan’da Okumanın Fırsatları!

Azerbaycan, Doğu Avrupa ve Asya’da İran ve Türkiye sınırında yer alan bir ülkedir. Ağırlıklı olarak Müslüman olan Azeriler tarafından iskan edilmektedir. Ülkenin eğitiminin çoğu başkent Bakü’de gerçekleşiyor. Ülkedeki iki büyük üniversite Azerbaycan Üniversitesi ve Bakü Devlet Üniversitesi’dir. Her ikisi de olağanüstü akademik programlar sunar ve fakülteleri, öğrencilerin ilgi alanlarını takip etmeleri için fırsatlar sunar. Azerbaycan’da eğitim almanın avantajları ve zorlukları vardır.

İlk olarak, öğrencilerin kendilerini meşgul edecek birçok akademik ve ders dışı seçeneği vardır. Ülkede dört devlet üniversitesi ve diğer on üç kamu ve özel yüksek öğrenim kurumu bulunmaktadır. Hepsinin modern tesisleri, mükemmel kütüphaneleri ve güçlü müfredatları vardır. Bakü ayrıca, aday öğrencilere son derece saygın öğrenme fırsatlarına erişim sağlayan bir dizi önde gelen araştırma enstitüsüne ev sahipliği yapmaktadır. Ek olarak, tiyatro grupları, müzik toplulukları ve sanat sergileri dahil olmak üzere kültürel etkinliklere ev sahipliği yapan çeşitli kar amacı gütmeyen kuruluşlar vardır. Tüm bu seçenekler sayesinde, Azerbaycanlı öğrenciler kendilerini en çok ilgilendiren şeylere odaklanmanın bir yolunu bulabilir ve kendileri için belirledikleri öğrenme hedeflerine bağlanabilirler.

İkincisi, hem çevrimiçi hem de yüz yüze öğrenmeye kolay erişim, çalışmayı geliştirir öğrenciler için seçenekler. İnternet hızlı, güvenilir ve sürekli büyüyor; hem yeni iletişim fırsatları hem de araştırma amaçlı eğitim dosyalarına doğrudan erişim sağlar. Ayrıca Azerbaycan, hem yerel hem de uluslararası eğitim kurumlarına kolay erişim sağlayan uluslararası bir arama kodu sistemi ile küresel eğitim ağının bir parçasıdır. Öğrenciler, her biri Bakü, Gence (Azerbaycan’ın Nahçıvan Eyaleti’nin başkenti) ve Karadeniz tatil beldesi Batum’da olmak üzere üç ana bölge üzerinden internete doğrudan erişime sahiptir. Bu, öğrencilerin dünyanın her yerindeki kolejleri aramasını veya yurtiçinde veya yurtdışındaki diğer öğrencilerden tavsiye almasını kolaylaştırır.

Son olarak, Azerbaycan’da eğitimin maliyeti diğer bölgelere göre çok daha düşüktür. BSU’da eğitim yıllık 500-600$ arasında değişirken, ders kitaplarının yıllık maliyeti sadece 20$’dır. Ek olarak, çoğu restoran kredi kartı değil, sadece nakit kabul ettiğinden yemek maliyetleri de düşüktür. Yaşam maliyetleri de daha düşük olsa da (kiralık birimler ayda 100 dolardan daha az maliyetlidir) öğrencilerin yemek konusunda tasarruf etmelerine gerek yoktur çünkü öğrenci merkezlerinde veya sokakta ızgara et veya çörek satan sokak satıcılarında her zaman ucuz yemekler bulunabilir. ucuz. Tüm bu faktörler, kolay, eğlenceli ve uygun fiyatlı bir öğrenci hayatına katkıda bulunur!

Azerbaycan’da diploma almaya karar veren öğrenciler, birçok potansiyel çalışma fırsatı ile mükemmel bir eğitim ortamı bulacaklar. Ayrıca, para sıkıntılarını strese sokmadan eğitime odaklanmayı mümkün kılan son derece uygun bir yaşam maliyeti bulacaklar. Hepsinden iyisi, bu olumlu atmosfer, ülkenin her yerinde yeni kolejler açıldıkça zamanla gelişecektir! İlgilenen herkes şimdi Azerbaycan’da eğitim görmeye başlamalı!

 

Adres Te. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09
Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!