Azerbaycan Kaynak Merkezi

Azerbaycan Kaynak Merkezi

Azerbaycan Kaynak Merkezi, İşveren firması Dia Holding bünyesinde, Bakü Şahdağ Turizm Kompleksi projesi hayata geçmek üzeredir. Azerbay...

Azerbaycan Kaynak Merkezi

Azerbaycan Kaynak Merkezi, İşveren firması Dia Holding bünyesinde, Bakü Şahdağ Turizm Kompleksi projesi hayata geçmek üzeredir. Azerbaycan hükümeti olarak ülkelerinde Turizm ve Kültür Bakanlığının ülkede yaz -kış turizmini geliştirmek üzere, bazı kararlar almış ve Quba Bölgesi ve Qusar kasabası yakınlarında bulunan Şahdağ bölgesinde kurmayı planladığı ve içinde Azerbaycan’ın ilk kayak pistleri olacak proje hala yapım aşamasındadır. Azerbaycan kayak merkezleri ihtiyacı bulunmakta olup, golf klübü, atçılık ve yüzme tesisleri vb çeşitli aktiviteleri içeren tesis 1500 hektar araziye yayılı modern bir kompleksi içermek üzere yapılması tasarlanmıştır.

Günlük 10,000 kişinin ziyaret etmesinin beklendiği projede 3090 odalı ve 6000 yatak kapasiteli oteller bulunması planlanmaktadır. Azerbaycan eğlence mekânları açısından bu tarz bir Azerbaycan kayak merkezleri bulundurmaya ihtiyacı vardır. Milli park statüsünde bir yer olan Şahdağ Bölgesinde toplam 1540 hektar alanda tüm altyapısı dâhil yeni bir şehir kurulması planlanmaktadır. Oldukça fazla maliyet gerektiren bu tür projelerin uygulanması da, başarılı bir şekilde hayata geçirilmesi de çok zaman almaktadır.

Azerbaycan Kaynak Merkezi

Azerbaycan Kaynak Merkezi

Azerbaycanı Hayata Geçirmek

Eğlence mekânlarındaki bu tarz bir eksikliği fark eden Azerbaycan hayata geçirmek olduğu projesi sayesinde oldukça fazla ilgi görecek, bölgeye turist olarak gelenlerin sayısı ve kaliteli otellerinin sayısı da artacaktır. Bu tür merkezlerin yapılması hem eğlence açısından hem dinlenme merkezi olması açısından tüm insanların zorunlu ihtiyacı haline gelmiştir. Şahdağ turizm kompleksi bu ihtiyacı tam anlamıyla karşılayacak bir projedir.

 

Azerbaycan ve Ucuz Alışveriş Hayatı

2014 yılının başında Azerbaycan dünyanın en zengin 20. ülkesiydi. Ekonomik refahının yanı sıra ülke, sivil gelişimi nedeniyle tanınırlık kazanmıştır. Kaynak ve emek bolluğu nedeniyle birçok uluslararası marka Azerbaycan’da mağaza açmıştır. Bunlara havyar, elmas madenciliği, petrol çıkarma ve otomobil üretimi dahildir. Bu kaynaklar sayesinde tüketiciler arada sırada yüksek kaliteli mallara savurganlık yapabilirler.
Örneğin, Azerbaycanlılar Bakü’de alışveriş yaparken pazarlık yapmayı severler. Mağaza sahiplerinin en çok müşteri beklediği pazar günleri alışveriş yapma eğilimindedirler. Bu süre zarfında, mağaza sahipleri genellikle en popüler ürünlerinin fiyatlarını düşürür. Bu şekilde alışveriş yapanlar, işletme sahiplerini rahatsız etmeden fırsatlar bulabilirler. Bir başka yaygın alışveriş taktiği, gece alışverişini içerir – tüccarlar gece vardiyası için fiyatlarını düşürdüklerinde. Bu sayede alışveriş yapanlar tüm mahalleyi uyandırmadan harika fırsatlar bulabilirler.
Alışveriş yaparken tasarruf etmek için, perakendecilerin fiyatları düşürdüğü gece de alışveriş yaparlar. Ayrıca elektronik alışveriş, tüketicilerin mağazalara gitmeden mal satın almalarını kolaylaştırıyor. Örneğin, birçok kişi çevrimiçi olarak mal sipariş eder ve evlerine veya ofislerine teslim edilmesini sağlar. Bu günlerde, yetişkinler için elektrikle çalışan arabalar gibi çalışan alışveriş arabaları bile var. Bunlar, yeterli paraya sahip olan herkesin fiziksel olarak mağazalara gitmeden istediğini satın almasını mümkün kılıyor.
Azerbaycan’da alışveriş yapanlar, ucuz malları satın alırken tasarruf etmenin yollarını buluyorlar ve bu da ekonomilerini canlandırmaya yardımcı oluyor. Bunu, alışverişlerinin çoğunu, mağaza sahiplerinin en çok müşteri beklediği Pazar günü ve perakendecilerin hazırlıksız olduğu gece alışveriş yaparak yapıyorlar. Tüketiciler, elektronik alışverişi kullanarak, günün hangi saati olursa olsun, birçok fırsat parmaklarının ucunda olur.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!