Azerbaycan Kaynak Merkezi

Azerbaycan Kaynak Merkezi, İşveren firması Dia Holding bünyesinde, Bakü Şahdağ Turizm Kompleksi projesi hayata geçmek üzeredir. Azerbaycan hükümeti olarak ülkelerinde Turizm ve Kültür Bakanlığının ülkede yaz -kış turizmini geliştirmek üzere, bazı kararlar almış ve Quba Bölgesi ve Qusar kasabası yakınlarında bulunan...

Azerbaycan Kaynak Merkezi

Azerbaycan Kaynak Merkezi, İşveren firması Dia Holding bünyesinde, Bakü Şahdağ Turizm Kompleksi projesi hayata geçmek üzeredir. Azerbaycan hükümeti olarak ülkelerinde Turizm ve Kültür Bakanlığının ülkede yaz -kış turizmini geliştirmek üzere, bazı kararlar almış ve Quba Bölgesi ve Qusar kasabası yakınlarında bulunan Şahdağ bölgesinde kurmayı planladığı ve içinde Azerbaycan’ın ilk kayak pistleri olacak proje hala yapım aşamasındadır. Azerbaycan kayak merkezleri ihtiyacı bulunmakta olup, golf klübü, atçılık ve yüzme tesisleri vb çeşitli aktiviteleri içeren tesis 1500 hektar araziye yayılı modern bir kompleksi içermek üzere yapılması tasarlanmıştır.

Günlük 10,000 kişinin ziyaret etmesinin beklendiği projede 3090 odalı ve 6000 yatak kapasiteli oteller bulunması planlanmaktadır. Azerbaycan eğlence mekânları açısından bu tarz bir Azerbaycan kayak merkezleri bulundurmaya ihtiyacı vardır. Milli park statüsünde bir yer olan Şahdağ Bölgesinde toplam 1540 hektar alanda tüm altyapısı dâhil yeni bir şehir kurulması planlanmaktadır. Oldukça fazla maliyet gerektiren bu tür projelerin uygulanması da, başarılı bir şekilde hayata geçirilmesi de çok zaman almaktadır.

Azerbaycanı Hayata Geçirmek

Eğlence mekânlarındaki bu tarz bir eksikliği fark eden Azerbaycan hayata geçirmek olduğu projesi sayesinde oldukça fazla ilgi görecek, bölgeye turist olarak gelenlerin sayısı ve kaliteli otellerinin sayısı da artacaktır. Bu tür merkezlerin yapılması hem eğlence açısından hem dinlenme merkezi olması açısından tüm insanların zorunlu ihtiyacı haline gelmiştir. Şahdağ turizm kompleksi bu ihtiyacı tam anlamıyla karşılayacak bir projedir.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!