Azerbaycan Namaz Vakitleri

Azerbaycan Namaz Vakitleri, Azerbaycan ülkesinin yüzde doksan ikilik kısmını Müslümanlar oluşturuyor. Bu ülkede birçok tarihi camide bulunuyor. Turist olarak gezmeye gidenler camilerinin güzelliklerinden bahsediyorlar. Müslümanların ibadetlerinin başını oluşturan namaz farz olmasının yanında, iki namaz vakti arası...

Azerbaycan Namaz Vakitleri

Azerbaycan ülkesinin yüzde doksan ikilik kısmını Müslümanlar oluşturuyor. Bu ülkede birçok tarihi camide bulunuyor. Turist olarak gezmeye gidenler camilerinin güzelliklerinden bahsediyorlar. Müslümanların ibadetlerinin başını oluşturan namaz farz olmasının yanında, iki namaz vakti arası Allah’ı ve yaptığımız iyilikleri ve yapabileceğimiz kötülükleri düşündürdüğünden, harama karşı, dedikodulara karşı ve Allah’ın izin vermediği içki, kumar vb. kötü alışkanlıklara karşı kendimizi korumamızı sağlayan müthiş bir hadisedir.

Azerbaycan gibi, Müslüman ülkeler için namaz vakitleri önemli bir yer tutar. Namaz kılmada, oruç tutmada, iftar vakitlerinde saatler önemlidir. Azerbaycan namaz vakitleri Azeri bir Müslüman için gereklidir. Müslüman ülkelerin hepsinde aynı olmakla birlikte yine güneşin hareketleriyle belirlenen saat diliminde yer alır ve saatler bu dilime göre belirlenir. Güneş: Sabah namazını kılma vaktinin sona erdiği vakittir. Güneşin doğuş saatidir. Yine tüm Müslümanlar aynı kuralı kabul ederler örneğin bizim ülkemizde güneş doğuş saati 05.30 iken bu saatte ülkenin doğusundan batısına doğru değişiyor.

Azerbaycan Namaz Vakitleri

Azerbaycan namaz vakitleri güneşin doğuşu olarak 06.14 ü gösteriyor. Güneş doğunca artık sabah namazı kılınmaz. Öğle: Öğle namazının vaktinin başlama saattir. İkindi: İkindi namazının vaktinin girdiği saat olarak kabul edilir. Akşam: Akşam namazının vaktinin girdiği saattir. Ayrıca orucunda açıldığı iftar saatidir. Bu saatte orucunuzu açabilirsiniz. Yatsı: Yatsı namazının vaktinin girdiği saattir. Sabah imsak vakti girene kadar devam eder. Kıble Saati ise: Bu saat geldiğinde, güneşin bulunduğu taraf kıbleyi gösterir. Bütün Müslüman ülkelerde aynı kurallar geçerlidir.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!