Azerbaycan Ucuz mu?

Azerbaycan Ucuz mu? Azerbaycan’da yaşamayı düşünenler veya eğitim için bir süreliğine orada olacak pek çok kişi için Azerbaycan’ın maddi açıdan nasıl bir ülke olduğunu araştırdık. Sonuçta yaşamak için paraya ihtiyaç vardır. Ve bilmeden gittiğiniz, yabancı bir ülkede kendi ülkenizde olduğu gibi cebinizdeki standart...

Azerbaycan Ucuz mu?

Azerbaycan Ucuz mu? Azerbaycan’da yaşamayı düşünenler veya eğitim için bir süreliğine orada olacak pek çok kişi için Azerbaycan’ın maddi açıdan nasıl bir ülke olduğunu araştırdık. Sonuçta yaşamak için paraya ihtiyaç vardır. Ve bilmeden gittiğiniz, yabancı bir ülkede kendi ülkenizde olduğu gibi cebinizdeki standart parayla giderseniz açık söylemeliyim ki oralarda aç ve açıkta kalabilirsiniz. Bu yüzden sizleri Azerbaycan’a gitmeden önce oradaki hayat şartlarının ne düzeyde olduğunu sizlere bildirmek istedik. Umarım sizler için faydalı olur.

Azerbaycan’ın taşra olarak adlandırılan bölgeleri, şehir merkezlerine göre nispeten daha ucuzdur. Azerbaycan’ın başkenti olan Bakü içinse bunu söylemek pek mümkün değildir. Bakü’deki hayat şartları Türkiye’deki büyük şehirlerle aynı standartlara sahiptir. Bakü’de öğrenci olarak bulunmayı düşünüyorsanız; bir evde 2 veya 3 arkadaşınızla kalarak maliyeti düşürebilirsiniz. Öğrenciler için ev sahipleri tarafından, Bakü esnafı tarafından olsun özel fiyat uygulamaları yapılmaktadır. Azerbaycan’da öğrenci olmak avantajdır.

Gence Ve Bakü Maliyetleri

Türkiye’nin büyük şehirlerinden gelenler, Anadolu’dan gelen Türk öğrencilerine göre Azerbaycan’a maddi açıdan daha kolay uyum sağlarlar. Bakü ‘nün dışında, Üniversite sayısı çok olan Gence’ de okumayı düşünen öğrenciler ise maddi açıdan Bakü’ye göre daha da avantajlıdırlar. Gence’, Bakü’ye göre daha ucuz ve doğal güzelliklere sahip bir şehirdir. Gence’ye ulaşım Bakü’den her türlü taşıma araçları ile sağlanabilmektedir. Seçim sizin!

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!