Azerbaycan Uluslararası Üniversitesi

Azerbaycan Uluslararasi Üniversitesi

Azerbaycan Uluslararasi Üniversitesi, Azerbaycan Uluslararası Üniversitesi özel üniversitedir. Azerbaycan'nın başkentinde 1997 yılında kuru...

Azerbaycan Uluslararasi Üniversitesi

Azerbaycan Uluslararasi Üniversitesi, özel üniversitedir. Azerbaycan’nın başkentinde 1997 yılında kurulmuştur. 6000 öğrenci fakültelerde 268 bölümleri bulunan Azerbaycan uluslararası üniversitesi lisans, yüksek, lisans ve doktora eğitimleri verilmektedir. Üniversitemize Dr. Elshad İslam Abdullayev Başkanı “eğitim alanındaki başarıları için.” UNESCO Altın Madalyası verildi

Azerbaycan Uluslararasi Üniversitesi

Azerbaycan Uluslararasi Üniversitesi

Bölümler

• Tıp

• Eczacılık

• Ekonomi

• Hukuk

 

Azerbaycan ve Özel Eğitim

Asya’nın en büyük ülkelerinden biri olan Azerbaycan, aynı zamanda dünyanın en çeşitli ülkelerinden biridir. 7.700.000 nüfuslu Azerbaycan, yüksek bir okuryazarlık oranına ve düşük bir okuma yazma bilmeme oranına sahiptir. Aynı zamanda modern teknoloji ve altyapıya sahip gelişmekte olan bir ülkedir. Ancak, düşük bir öğretmen eğitimi oranına ve düşük kaliteli okullara sahiptir. Ayrıca özel ihtiyaçları olan öğrenciler okullarında birçok zorlukla karşılaşmaktadır.

2011 nüfus sayımına göre Azerbaycan vatandaşlarının %98,7’si okuryazardır. Ayrıca, nüfusun %97’si ilkokula, %94’ü ortaokula kayıtlıdır. Ayrıca, özel ihtiyaçları olan öğrenciler, Azerbaycan okul nüfusunda iyi bir şekilde temsil edilmektedir. Pek çok engelli öğrenci, bu öğrenciler için erişilebilirliği artırmaya yönelik kişisel ve devlet çabalarının bir parçası olarak bu okullara devam etmektedir. Pek çok öğretmen engelli çocuklara öğretme konusunda yeni olduğundan, engelli çocuklarla çalışan yeni öğretmenler için birçok kaynak bulunmaktadır. Buna, bu öğrenciler için eğitim ve ders kitapları dahildir.

Azerbaycan hükümeti, engelli öğrencilerin eğitim almalarına yardımcı olmak için, okullarından 60 kilometreden daha uzakta yaşayan engelli öğrencilere ücretsiz ulaşım sağlayarak benzersiz bir yaklaşım benimsiyor. Ayrıca okullarında engelli öğrenciler için ücretsiz yemek ve okullarında engelli öğrencilerin kullanması için ücretsiz tıp merkezleri bulunmaktadır. Engelli öğrencileri zorbalık ve ayrımcılığa karşı koruyan ve adil ve makul bir şekilde uyguladıkları çeşitli kanunları vardır. Ayrıca otizmli kişilere yükseköğretim kurumlarında tekrar toplumun işlevsel üyeleri olmalarına yardımcı olmak için hizmet veriyorlar.

Kısaca… Azerbaycan’da hükümetin engelli öğrencilere gidebilmeleri için ücretsiz ulaşım sağlayan bir programı var. okula veya meslek derslerine. Ayrıca, ‘Qaraba Qapisi’ adlı bir sosyal kulüp aracılığıyla okulda engelli öğrencilere yiyecek sağlıyorlar. Ayrıca, sıkı eğitim programları ile engellilerin tekrar polis memuru veya askeri personel olmalarına yardımcı olan bir kurumları var. Bu nedenle, pek çok engelli öğrenci bu programlar aracılığıyla engelliliğin üstesinden gelebilir ve hayatta başarılı olabilir!

Azerbaycan hükümeti, özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerini, özellikle de engelli öğrencilerini eğitmek için benzersiz bir yaklaşım benimsiyor. Engelli öğrencilerin okulda başarılı olmalarına ve tekrar toplumun bir parçası olmalarına yardımcı olacak çeşitli programları vardır. Pek çok öğretmen engelli çocuklara öğretme konusunda yeni olduğundan, engelli çocuklarla çalışan yeni öğretmenler için birçok kaynak bulunmaktadır. Bu, bu öğrenciler için eğitim ve ders kitaplarını içerir.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!