Azerbaycan Ünlüleri

Azerbaycan Ünlüleri, Her ülkenin kendi alanında ünlenmiş birçok sanatçısı vardır. İster dünya çapında tanınsın isterse kendi ülkesinde Azeri halkınca sevilip Azeri halkının bağrına bastığı ünlüler Azerbaycan halkınca saygı görür. Azerbaycan’a baktığımızda tıpkı Türkiye’de olduğu gibi birçok sanatçı faaliyettedir...

Azerbaycan Ünlüleri

Azerbaycan Ünlüleri, Her ülkenin kendi alanında ünlenmiş birçok sanatçısı vardır. İster dünya çapında tanınsın isterse kendi ülkesinde Azeri halkınca sevilip Azeri halkının bağrına bastığı ünlüler Azerbaycan halkınca saygı görür. Azerbaycan’a baktığımızda tıpkı Türkiye’de olduğu gibi birçok sanatçı faaliyettedir. Şunu da belirtelim ki Azeri halkı birçok Türk sanatçıyı çok iyi tanıdığı gibi onların fanı olmuş durumdadır. Azerbaycan’ın en ünlü sanatçılarına gelince erkek sanatçılar olarak örnek verebileceklerimiz 25 yaşında olan sanatçı Eldar Kasımov 2011 yılında Azerbaycan’a Eurovision birinciliği kazandırmış olup büyük bir başarıya imza atmıştır tüm dünyaca tanınmıştır. Müslüm Magomayev pop müziğin yanı sıra opera sanatçıdır. Birçok ödüle layık olduğu gibi Kızıl Bayrak İşçi Nişanı ödülü almıştır. Sanatçı 2008 yılında vefat etmiştir. Azerbaycan’ın ünlü tenoru olan Bülbül ise Azerbaycan’da ünlenmiş başka bir erkek sanatçıdır.

Bazı Ünlü Sanatçılar

Kadın sanatçılara gelince herkesin tanıdığı Nigar Cemal Azerbaycan’a 2011 yılında Eldar Kasımov ile Eurovision birinciliği getirmiştir. Bir başka ünlü kadın sanatçımız ise Aygün Kazımova’dır. Sanatçı şarkıcılığın yanı sıra oyuncu, sunucu olduğu gibi söz yazarlığı da mevcuttur. Azerin adlı Azeri sanatçısı ise sanat hayatına Azerbaycan Devlet Radyosun daveti üzerine şarkı söylemiş ve başarı kazanmıştır. Şuan TRT AVAZ kanalında sunuculuk yapmaktadır. Bir başka Azerbaycan’ın ünlü kadını hem şarkıcı hem siyasetçi olan Zeyneb Hanlar ovadır. Türkiye’de ünlü olan Günel Zeynalova İbrahim Tatlıses ile tanıştıktan sonra hayatı değişmiş her iki ülkede de tanınmaktadır.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!