Azerbaycanda Eğlence Yerleri Ve Hayat

Azerbaycan’da Eğlence Yerleri Ve Hayat

Azerbaycan'da Eğlence Yerleri ve Hayat, Azerbaycan eğlence yerleri açısından zengin bir ülkedir. Nüfusun genç kesimlerden oluşmasının da bu...

Azerbaycan’da Eğlence Yerleri Ve Hayat

Azerbaycan’da Eğlence Yerleri Ve Hayat, Azerbaycan eğlence yerleri açısından zengin bir ülkedir. Nüfusun genç kesimlerden oluşmasının da bu konuda büyük bir faktörü bulunmaktadır. Genel olarak eğlence yerleri boldur ve gece hayatı renkli geçmektedir. Öğrencilerin gruplar halinde toplanıp gezebileceği, birlikte vakit geçirebileceği birçok mekan bulunmaktadır. Genel olarak Azerbaycan’a yurtdışından çok sayıda öğrenci gelmektedir. Ve bu öğrencilerin tanışıp sohbet edebileceği çok sayıda mekan bulunmaktadır. Her kesime uygun eğlence mekanları, restoran, kafe, bar ve diskolar öğrenciler tarafından büyük rağbet görmektedir.

Özellikle de Azerbaycan’a has ezgi ve figürleri olan halk danslarını izleyebilme imkanı bulunan birçok eğlence mekanı olan ülkede bu gösterileri en çok öğrenciler takip etmektedir. Okulda tanışıp öğrenci grupları kuran veya var olan öğrenci kulüplerine üye olan öğrenciler bu gruplarla geziler düzenlemekte ve ülkenin tüm gezilecek görülecek yerlerine ziyaretler düzenlemektedirler. Böylelikle hem farklı ülkelerden gelen öğrenciler tanışıp kaynaşabilmekte hem de Azerbaycan’ı gezebilme fırsatı bulabilmektedirler.

Azerbaycan'da Eğlence Yerleri Ve Hayat

Azerbaycan’da Eğlence Yerleri Ve Hayat

Güzide Mekanlarda Çalışma

Okuldan arta kalan zamanlarda Azerbaycan’ın güzide mekanlarında vakit geçiren öğrencilerin bazıları bu mekanlarda çalışabilme imkanı da bulabilmektedirler. Böylece hem güzel vakit geçirip hem de para kazanabilme imkanı bulmaktadırlar. Azerbaycan’da restoranlarda canlı olarak çalınan halk ve pop müzikler, dinleyenlere keyif vermektedir. Yemek yerken çalınan ezgiler özellikle de özel gün kutlamalarında daha da renkli bir hal almaktadır. Azerbaycan’ın hemen hemen her sokağında çay evleri bulunmaktadır. Bu mekanlar daha çok içkisiz mekan tercih edenler için vakit geçirilebilecek yerlerdir.

 

Azerbaycan’da Mutlaka Nerede Eğlenmelisin?

Azerbaycan, Hazar Denizi’nin doğu kıyısında yer alan bir ülkedir. Azerbaycan topraklarının çoğu dağlarla kaplıdır ve bu da onu popüler bir seyahat noktası haline getirir. Azerbaycan eskiden Transkafkasya olarak biliniyordu, ancak 1991’de Sovyetler Birliği’nden bağımsızlığını kazandı. Ülke şu anda doğal kaynakları ve iş fırsatlarıyla ilgilenen birçok uluslararası şirkete ev sahipliği yapıyor. Birçok kişi Azerbaycan’ı ziyaret etti ve burada deneyimlerini yazdı. Bu deneyimlerden bazı önemli noktalar aşağıda listelenmiştir.

Bakü, Azerbaycan’ın başkentidir ve aynı zamanda dünyanın en işlek limanlarından biridir. Şehir esas olarak mermer ve granitten yapılmış binalardan oluşmaktadır. Aynı zamanda dünyanın en büyük klasik yapılarından biri olan Ağsu Opera Binası’na da ev sahipliği yapmaktadır. Şehir, yıl boyunca kutlanan çarşıları ve festivalleriyle ünlüdür. Ayrıca Bakü, her yıl uluslararası bir film festivaline ev sahipliği yapmaktadır. Genel olarak Bakü, farklı bir kültüre ve ziyaretçilerin eğlenebileceği birçok aktiviteye sahip çok canlı bir şehirdir.

BAZ’ın öne çıkan bir cazibe merkezi, Bakü’nün ilk olarak 16. yüzyılda inşa edildiği Eski Şehir’dir. Bugün bu bölge devlet dairelerinin yanı sıra müze ve sanat galerilerine ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca Bakü, Batı ve Doğu resimlerinin yanı sıra dünyanın dört bir yanından heykellerin bulunduğu Ulusal Modern Sanat Galerisine de ev sahipliği yapıyor. BAZ’daki diğer dikkate değer cazibe merkezleri arasında antik kaleler, mağara kiliseleri ve dünyanın dört bir yanından gastronomi mutfağı sayılabilir.

Bakü’de ziyaretçilerin kuş gözlemciliği yapabilecekleri birçok orman vardır. Bir popüler nokta, ayıları, kartalları ve diğer orman sakinlerini görebileceğiniz Dachnuz Ormanı’dır. Ayrıca Khubugala Gölü’nü ve Dağın tepesinde Aşkabat Gölü’nü görebileceğiniz Umkem Dağı’nda yürüyüş yapabilirsiniz. Kuş gözlemciliği için bir başka güzel nokta da beyaz baykuşları, kırmızı gagalı kuşları ve diğer yırtıcı kuşları görebileceğiniz Aşık Ormanı’dır.

Yukarıda bahsedildiği gibi Azerbaycan, eşsiz kültürü, doğal kaynakları ve iş fırsatları nedeniyle popüler bir seyahat destinasyonudur. BAZ’ın dikkate değer cazibe merkezleri arasında antik kaleler, mağara kiliseleri ve dünyanın dört bir yanından gastronomi mutfağı sayılabilir. Ormanları, bu aktiviteyle ilgilenen ziyaretçiler için kuş gözlemciliği ilgi alanına sahiptir.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!