Azerbaycanda Yaşam

Azerbaycan’da Yaşam

Azerbaycan'da Yaşam :Eğitim sebebi ile tercih ettiğiniz ülkede eğitimin yanı sıra reel hayatınızın da ne şekilde süreceği önemlidir. Bu seb...

Azerbaycan’da Yaşam

Azerbaycan’da Yaşam, Azerbaycan Kafkasya’nın en gözde ülkesi olarak ön plana çıkmaktadır. Ülkede yaşam oldukça rahat ve güvenilirdir. Halkı içten ve samimi ayrıca misafirperver bir kültüre sahiptir. Özellikle de yurtdışından Azerbaycan’a okumaya gelen öğrencilere karşı çok sıcakkanlı davranmaktadırlar. Azerbaycan halkı ile Türkiye arasında büyük bir dostluk bağı bulunmaktadır. Bu dostluk çok eski tarihlere dayanmakla beraber zamanla ticari ilişkiler ile beraber hızlı bir ivme kazanarak günümüze kadar güçlü bağlarla gelmiş bulunmaktadır. Bu nedenle Azerbaycan’da Türk nüfusunun yoğunlaştığı gözlenmektedir.

Azerbaycan’da yaşam özellikle de üniversite kampüslerinin bulunduğu yerlerde daha renkli bir haldedir. Genç nüfusun %65’leri bulduğu ülkede tüm mekan ve yaşam alanları da gençlere göre tasarlanmıştır. Restaurantlar, kafe ve barlar, eğlence yerlerinin yanı sıra aynı zamanda tarihi güzellikleri bakımından da zengin bir ülkedir. Azerbaycan’da yaşam kalitesi gün geçtikçe artmakta ve yaşam alanları da çoğaltılmaktadır. Ülkede barınma, yeme – içme, sosyal ve kültürel aktiviteler her kesimden insan için uygun fiyatlarda sağlanabilmektedir.

Azerbaycan'da Yaşam

Azerbaycan’da Yaşam

Azerbaycan İmkanları

Ayrıca öğrencilerin en çok vakit geçirdikleri kampus alanlarında bol miktarda yeşil alan ve çimenlik bulunmaktadır. Bunun yanı sıra sınırsız ve ücretsiz olarak sunulan wireless bağlantısı öğrenciler için güzel bir imkan olarak sunulmaktadır. Azerbaycan’da okumak isteyen öğrencilerin ilk adımından son adımına kadar tüm bilgi ve birikimi ile sektörde ilk sırada olan EuroStar Yurtdışı Eğitim Merkezi’nin danışmanlığı sayesinde güven ve huzur içerisinde okullarına yerleşebilmenin rahatlığını yaşayabilmektedir.

Azerbaycan’da Yaşamın Ucuzluğu

Azerbaycan zengin bir tarihe sahip eski bir ülkedir. Petrol ve doğalgaz başta olmak üzere birçok doğal kaynağa sahiptir. Bu ülke aynı zamanda 2015 yılında ilk Avrupa Oyunlarına ev sahipliği yapmasıyla da ünlüdür. Azerbaycan aynı zamanda dünyanın yaşamak için en ucuz ülkelerinden biridir.

Azerbaycan halkı diğer birçok ülkeye kıyasla çok basit bir yaşam tarzına sahiptir. Pek çok lüks olmadan basit ve mutlu yaşarlar. Birçok insanın arabası var, ancak klimaları veya GPS gibi modern teknolojileri yok. Ayrıca abartılı bir şey olmayan basit evlerde yaşıyorlar. Çoğu insan sahip olduklarından memnundur, bu yüzden fazla harcama ihtiyacı hissetmezler. Teknoloji gelmeden önce insanların nasıl yaşadığını görmek istiyorsanız, bu ülke ziyaret etmek için harika bir yer.

Azerbaycan, fiyatlar tüm yıl boyunca düşük olduğu için seyahat etmek için en ucuz yerlerden biri. Oteller ucuzdur ve çok sayıda müsait odaya sahiptir. Çoğu ulaşım seçeneği de ekonomiktir – özellikle otobüs ve tren biletleri. Gıda fiyatları da makul ve yerel pazarlarda daha da ucuz olabilir. Turistik yerler de uygun fiyatlı. Çoğu müze giriş için sadece birkaç dolar alıyor ve hediyelik eşya dükkanları uygun fiyatlı ürünler satıyor. Azerbaycan’da da ülkenin dört bir yanındaki tarihi yerleri ziyaret etmek veya parklarda gezintiye çıkmak gibi yapılacak çok sayıda ücretsiz şey var.

Gezmek için çok ucuz bir yer olan Azerbaycan’ın bazı harika turistik yerleri var. En popüler turistik yer, UNESCO Dünya Mirası alanı olarak kabul edilen Bakü’nün Eski Kent bölgesidir. İnsanlar ayrıca 1846’da Azerbaycan’ın ilk petrol kuyusunun açıldığı bölge olan Gabala’ya da turlar düzenliyor. Diğer popüler tur destinasyonları arasında yanan bir doğal gaz sahası olan Yanar Dağ ve hayvanlara ve insanlara benzeyen kaya oluşumlarına sahip olan Qobustan yer alıyor. Bu yerlerden herhangi birine giriş ücreti olmadığı için bu alanları ziyaret etmek ücretsizdir.

Azerbaycan mutlu bir nüfusla yaşamak için ucuz bir yer. İnsanlar lükse fazla para harcamadan basit ve mutlu yaşarlar. Ucuz seyahat, yapılacak ücretsiz şeyler ve uygun fiyatlı turistik yerler, burayı yılın herhangi bir zamanında ziyaret etmek için harika bir yer haline getiriyor!

 

Adres Te. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09
Puanla
[OY: 3 Ortalama: 3]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!